Šiauliuose populiarina orientavimosi sportą tarp mažiausių

Nuotrauka iš žygio su jaunaisiais orientacininkais

Nuo rudens Šiauliuose startavo naujas projektas vaikams, kuriuo siekiama juos sudominti orientavimosi sportu. Trenerio Daugirdo Stonio vadovaujama vaikų grupė per pirmuosius mėnesius susipažino su orientavimosi sporto disciplinos istorija, inventoriumi ir pagrindais. Negana to, su vaikų grupe treneriai organizuoja ir žygius po regioninius parkus siekdami ne tik sudominti gamta, bet ir skatinti jaunųjų orientacininkų pilietiškumą, domėjimąsi istorija.

Anot trenerio, stengiantis sudominti vaikus sporto šaka, yra pasitelkiamos pačios įvairiausios priemonės ir metodai. Neretai kartu su jaunaisiais orientacininkais žiūri ir vaizdo įrašus iš varžybų. Orienteering.lt pasidomėjo kaip Šiaulių rajone sekasi populiarinti orientavimosi sportą projektą koordinuojančiam treneriui D. Stoniui.

– Kokio susidomėjimo susilaukė rudenį startavęs projektas? Kiek ir kokio amžiaus jaunųjų orientacininkų sulaukėte?

– Pagrindinis mūsų projekto tikslas yra populiarinti orientavimosi sportą tarp vaikų Šiaulių rajone. Norint pasiekti šį rezultatą, Bubių mokykloje buvo pradėtos vesti nemokamos orientavimosi sporto treniruotės. Reikia pasidžiaugti, kad per pirmuosius projekto įgyvendinimo mėnesius į šiuos užsiėmimus atėjo dvidešimt 8-16 metų moksleivių, kurie anksčiau nebuvo lankę orientavimosi sporto.

– Kartu su jaunaisiais orientacininkais bei jų tėveliais dalyvavote Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos organizuotame ,,Piliakalnių žygyje“. Ką pamatėte su auklėtiniais ir ką jie išmoko tokioje neįprastoje treniruotėje?

– Žygio metu aplankėme Vainagių, Gabrejolės ir Galvydiškės piliakalnius. Tikimasi, kad žygio metu aplankytos vietos pasitarnaus ne tik vaikų pilietiškumo ugdymui, bet ir dalyvaujant orientavimosi sporto treniruotėse bei varžybose. Minėtose vietose yra orientavimosi sporto žemėlapiai, tad tai padės vaikams ateityje lengviau orientuotis aplinkoje.

Kada geriausia pradėti vaikui lankyti šio sporto treniruotes, kad įgūdžius lavintų nuo mažens?

– Kiekviena sporto šaka tinkama pradėti skirtingo amžiaus. Mano manymu, pats tinkamiausias laikas pradėti lankyti orientavimosi sportą sulaukus 10-11 metų. Toks vaikas jau būna subrendęs emociškai, su juo galima atlikti sudėtingesnes užduotis, jis lengviau supranta orientavimosi sporto techniką. Tačiau manau, kad judėti vaikui reikėtų pradėti nuo mažų dienų, tad į orientavimosi sportą kviečiami ir septynmečiai. Tiesiog jiems pažintis su orientavimosi sportu dažniausiai būna paremta žaidybiniu pobūdžiu.

– Jūsų nuomone, ar Šiaulių apylinkės yra tinkamos vaikų orientavimosi sporto pradžiamoksliui?

–Aš manau, kad pradžiamoksliams labiausiai tinkamas yra miestas. Ten vaikui šiek tiek lengviau orientuotis, tai jiems artimesnė aplinka. Miškas daugelį vaikų gąsdina. Tad su jaunaisiais orientacininkais pradžioje treniruotis pradedame parkuose, sporto aikštynuose, mokyklų teritorijose. Palengva pereiname į netankius miškelius ir tik kai matau, kad vaikas jau geba pakankamai gerai orientuotis ir dirbti su žemėlapiu, pradedame treniruotis tikruose miškuose.

– Gal darėte kokias specifines užduotis su vaikais apie orientavimosi teoriją ir galėtumėte papasakoti?

– Orientavimosi teorija yra tobulinama nuolat, ypač šaltuoju metų laiku, kai daugiau užsiėmimų vyksta patalpose. Siekiant lavinti atmintį sporto salėje yra atliekamos įvairios užduotys su žemėlapiu – tai gali būti ir žemėlapio kopijavimas, ir ženklų mokymasis su parengtomis užduotimis. Taip pat dėliojame sukarpytą žemėlapį iš mažų gabalėlių.

Projektas „Moksleivių orientavimosi sporto laisvalaikio 2017 – 2018 m. programos Šiaulių rajone“ remiamas V.J.O.S.R.F. INDIGO, organizuojamas kartu su OSK „Sakas“.