Be „Perkūno“ taurės komandinėse pirmenybėse kovojo ir kariai, ir vaikai

Lietuvos vaikų, jaunių ir jaunučių komandinio čempionato apdovanojimų akimirka

Orienteering.lt nuotr.

Sekmadienį Pukštėnų miške, netoliese Vilniaus įvyko keletas orientavimosi sporto renginių viename. Dėl „Perkūno“ taurės sportininkai bėgimo ir dviračių rungtyse varžėsi įvairiose amžiaus grupėse. Taip pat jaunieji orientacininkai varžėsi Lietuvos jaunučių komandiniame čempionate, o kariai – Lietuvos kariškių čempionate.

Dominavo Kauno ir Vilniaus sporto mokyklų auklėtiniai

Jaunieji orientacininkai varžėsi Lietuvos čempionato komandinėje rungtyje ir dėl Lietuvos kariuomenės sporto klubo taurės. Stipriausiai pasirodė Vilniaus miesto sporto centro ir Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtiniai. Vyriausių moksleivių grupėje (iki 18 metų) sau lygių neturėjo Vilniaus miesto sporto centro auklėtiniai tiek vaikinų, tiek merginų grupėje.

Pranas Germanavičius, Romas Bazelis ir Povilas Zaliauskas iš Vilniaus m. sporto centro parodė greičiausią rezultatą jaunių grupėje. Tarp merginų greičiausiai trasa įveikė taip pat vilnietės: Miglė Sušinskaitė, Viktorija Drazdauskaitė ir Kotryna Stančiūtė.

Vaikinų iki 16 metų grupėje pergalę iškovojo taip pat Vilniaus atstovų trijulė Andojas Lapinskas, Ramojus Lapinskas ir Adomas Časas. Merginų grupėje pergalę iškovojo Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtinės Ugnė Liegutė, Justė ir Austė Skaisgirytės bei Migleta Surgautaitė.

Jaunesniųjų orientacininkų grupėje, kur varžosi vaikai iki 14 metų vietos ant aukščiausio laiptelio išsidėliojo taip pat. Tarp vaikinų stipriausi buvo vilniečiai, o tarp merginų – kaunietės. Vėjus Žigilėjus, Rytis Valatkevičius, Tautvydas Rimkus ir Adomas Traubas užtikrintai aplenkė bendraamžius, o pergalę šventusį merginų ketvertą sudarė Ugnė Skučaitė, Gabija Bajorinaitė, Vytautė Kripulevičiūtė ir Nida Babianskaitė.

Patys jauniausieji buvo iki 12 metų moksleiviai, kuri buvo viena gausiausių. Tarp berniukų geriausią rezultatą užfiksavo Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtiniai Kasparas Murėnas, Edvinas Šimkūnas, Edvardas Aukštuolis ir Herkus Pijus Čaplikas. Mergaičių grupėje stipriausiai pasirodė Gintarė Gapšytė, Gytė Kulikauskaitė, Brigita Abukaitytė ir Greta Mazuraitytė iš Šiaulių jaunųjų turistų centro.

Kariuomenės čempionate podiumo neužleido savanoriai

Kartu vyko ir Lietuvos kariuomenės orientavimosi sporto čempionatas. Čia pirmas keturias vietas komandinėje įskaitoje laimėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai, o lygių sau neturėjo savanoriai iš 2-osios rinktinės. Pajėgiausią komandą sudarė Jonas Vytautas Gvildys, Vytautas Beliūnas, Marijonas Gipas, Mindaugas Kvedaravičius ir Emilija Teklė Gvildytė. Iš penkių komandos narių pagal rezultatus yra sumuojami keturių geriausiai pasirodžiusių dalyvių laikai, tad suminis nugalėtojų rezultatas buvo 2 val. 5 min. 15 sek.

Nuo jų per 20 min. atsilikę antrojoje vietoje rikiavosi KASP 6 rinktinės kariai: Regimantas Kavaliauskas, Svajūnas Ambrazas, Egidijus Buožys, Vitalijus Petrulis ir Vesta Ambrazaitė. Pagal suminius komandinius rezultatus vos daugiau nei minutę sidabro medalių nugalėtojams pralaimėję KASP 5 rinktinės kariai buvo treti. Komandą sudarė Vilius Aleliūnas, Andrejus Gerasimovas, Tomas Kokanka, Darius Kilbauskas ir Vadim Keleberda. Varžybose kiekvienam kariui ir karei reikėjo įveikti 5,4 km distanciją su 14 kontrolinių punktų.

Dėl klubo rengiamų varžybų taurės varžėsi sportininkai atskirose amžiaus grupėse ir asmeninėje įskaitoje. Buvo galimybė startuoti bėgte arba orientavimosi sporto kalnų dviračiais varžybose.