Lietuvos rinktinė tiki – savos sienos padės

Prieš prasidedant pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatui Vilniuje rugpjūčio 20-26 dienomis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kiemelyje buvo pristatyta Lietuvos rinktinė. Renginio metu sportininkai parodė ir savo sportinį inventorių: kalnų dviračius, staliukus žemėlapiams, kompasus ir atsižymėjimo sistemą.

LTOK kiemelyje vykusį renginį, skirtą orientavimosi kalnų dviračiais pasaulio čempionatui, aplankė ir Lietuvos sporto vadovai. LTOK Prezidentė Daina Gudzinevičiūtė sportininkams palinkėjo ryžto ir sekmės čempionate, o Kūno kultūros sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Edis Urbanavičius motyvavo sportininkus, kad lūkesčiai čempionato yra dideli bei džiaugiasi žmonių susidomėjimu sporto šaka. Taip pat tarp konferencijos dalyvių buvo ir  Seimo narys, orientavimosi sporto garbės prezidentas Algirdas Sysas, bei Lietuvos orientavimosi sporto federacijos prezidentas Donatas Kazlauskas.

Lietuvos rinktinę pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio čempionate sudarys 23 sportininkai – 11 iš jų varžysis jaunimo iki 20 metų grupėse. Varžybų trasos drieksis per gražiausias Vilniaus vietas: sprintas bus Vilniaus Senamiestyje, ilga distancija – Verkių regioniniame parke, vidutinė – raižytame Antakalnio mikrorajono Sapieginės miške, bendro starto lenktynės ir estafetės – Salotės, Griovių ir Pasakų parko miškuose. Čempionate dalyvaus 248 kalnų dviratininkai iš 26 šalių.

Šių metų rugpjūčio mėnėsio pradžioje Lietuvos rinktinė grįžo iš Prancūzijos, kur pademonstravo puikius rezultatus žemyno pirmenybėse. „Prieš kelias savaites Europos čempionate man iki medalio pritrūko 10 sekundžių. Esu geros sportinės formos, todėl tikiuosi iškovoti medalį“, – sakė Lietuvos rinktinės lyderis Jonas Maišelis.

Po devynerių metų pertraukos Lietuvos moterų komanda, kurią sudarė Gabrielė Andrašiūnienė, Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė ir Algirda Zaliauskaitė tapo Europos vicečempionėmis. Jaunimo merginų trijulė kartu su Viktorija Michnovič, Egle Rubaževičiūte ir Austėja Kalvaityte iškovojo bronzos medalius.

Asmeninėse distancijose Lietuvos rinktinės narės Europos čempionate taip pat buvo tarp lyderių. G. Andrašiūnienė ilgos trasos distancijoje buvo penkta, o A. Zaliauskaitė – vidutinėje trasoje. Šįkart pasaulio pirmenybės Vilniuje vyks po kur kas techniškesnes vietoves.

„Kadangi vietovė bus kalnuota, tai nemažai lems varianto pasirinkimas bei fizinė jėga ir technika leidžiantis ir kylant į kalnus. Tikslas visada tas pats – išlaikyti koncentraciją visos trasos metu, pasirinkti optimaliausius variantus ir juos įgyvendinti be klaidų bei negailėti savęs“, – vietovės specifiką vertindama apie svarbiausius aspektus kalbėjo A. Zaliauskaitė.

Anot taip pat sidabrinės komandos narės G. Andrašiūnienės, daugiausia komanda tikisi iš estafečių. „Sau nededu didelių vilčių į asmenines lenktynes, savaitės pabaiga turėtų būti svarbesnė“, – sakė orientacininkė G. Andrašiūnienė. – Europos čempionatas buvo tikras motyvacijos pliūpsnis, parodęs, kad galime važiuoti su geriausiais orientacininkais kartu ir netgi juos lenkti. Be jokios abejonės, lietuviškos trasos bus mūsų pranašumas. Laukia daug takelių, daug reljefo, o tai mums yra gana palanku“.

Pasaulio lyderiais orientavimosi sporto kalnų dviračiais disciplinoje yra laikomi Suomijos, Rusijos, Čekijos ir Prancūzijos orientacininkai. Šių valstybių sportininkams iššūkį bandys mesti JAV, Australijos bei Japonijos orientacininkai. Orientavimosi disciplinoje atranda save ir iš kitų šakų persikvalifikavę elito sportininkai, tokie kaip čekas Krystofas Bogaras, kuris sėkmingai gina savo šalies garbę ir pasaulio kalnų dviračių maratonų etapuose.

Lietuvos rinktinę pasaulio čempionate šiose varžybose sudarys 23 sportininkai. Vyrų grupėje dalyvaus Jonas Maišelis, Regimantas Kavaliauskas, Donatas Mickus, Petras Andrašiūnas, Julius Juodišius, Šarūnas Dmukauskas, Vilius Stankevičius. Moterų grupėje varžysis A. Zaliauskaitė, G. Andrašiūnienė, K. Mickevičiūtė-Juodišienė, Patricija Babrauskaitė ir Asta Šimkonienė.

Pasaulio jaunimo čempionate Lietuvai atstovaus ir gausus jaunųjų orientacininkų būrys. Vaikinai: Nojus Kalvaitis, Ignas Ambrazas, Ąžuolas Macijauskas, Martynas Jurgaitis, Kasparas Šulčys, Dovydas Šinkevičius. Jaunimo merginos: V. Michnovič, A. Kalvaitytė, E. Rubaževičiūtė, Karolina Špukaitė, Justė Umbrasaitė.

Iškilminga pasaulio čempionato atidarymo ceremonija sekmadienį (rugpjūčio 20 d.) vyks 16.30 val. Vilniaus Rotušės aikštėje. Į sportininkų eiseną pajausti pirmenybių atmosferą yra kviečiami miestiečiai ir Vilniaus svečiai. Kovą dėl medalių sportininkai pradės jau pirmadienį. Pirmąją varžybų dieną orientacininkų laukia vidutinės trasos varžybos po tikrą Vilniaus miškų iššūkį – ypač raižytą Sapieginės kalnų masyvą. Varžybų centras bus įsikūręs šalia Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (Saulėtekio g. 7). Pirmieji dalyviai startuos 9.30 val., o varžybų nugalėtojai bus apdovanoti 15.30 val.

Antradienį čempionatas tęsis bendro starto lenktynėmis raižytame miško masyve netoli Pilaitės mikrorajono – Salotės ir Pasakų parko miškuose. Renginio centras bus įrengtas šalia Salotės ežero paplūdimio. Varžybos prasidės 9.30 val., o apdovanojimų ceremonija finišo arenoje vyks 15.30 val. Toliau trečiadienį čempionatas ten pat tęsis pačia dinamiškiausia estafetės rungtimi, kur realizuoti vietą ant apdovanojimų pakylos itin didelius šansus turi ir Lietuvos komandos. Praėjusiais metais pasaulio pirmenybėse Portugalijoje Lietuvos jaunimo merginų komanda – V. Michnovič, P. Babrauskaitė ir E. Rubaževičiūtė, buvo iškovojusios bronzos medalius. Varžybų pradžia bus 9.30 val., o čempionai ceremonijoje bus pagerbti finišo arenoje 15.30 val.

Pati sudėtingiausia ilgoji distancija penktadienį drieksis aplink Žaliuosius ežerus, Verkių regioniniame parke. Siekiant iškovoti vietą starto sąraše į daugiausiai ištvermės reikalaujančią distanciją, reikia įvykdyti kvalifikacijos barjerą. Bus atsižvelgiama į praėjusių metų pirmenybių rezultatus, tarptautinį reitingą bei būsimus pasirodymus pasaulio čempionate Vilniuje – iš viso yra 60 starto vietų ilgoje distancijoje.

Paskutinę varžybų dieną šeštadienį organizatoriai žada išskirtinį reginį žiūrovams. Greita ir dinamiška sprinto trasa leis susipažinti su visomis šio sporto subtilybėmis. Varžybų centre, kuris bus Vilniaus Katedroje, ant scenos bus pastatytas didelis ekranas – žiūrovai galės stebėti tiesiogines vaizdo transliacijas iš miško ir stipriausiųjų sportininkų kovas dėl čempionų titulo sprinto distancijoje. Sprinto varžybas bus galima stebėti tiesiogiai ir per televiziją „Viasat Sport Baltic“ nuo 10.30 val. iki 12.30 val. ir „Olympic Channel“.

Varžybų organizatoriai kviečia vilniečius ir miesto svečius atvykti į varžybų vietas ir palaikyti stipriausius Lietuvos sportininkus bei jų varžovus. Tačiau vaikštant nurodytuose miškuose varžybų metu būti atidžiais, nes dviratininkai trasoje važiuoja itin dideliu greičiu.

Čempionato puslapis www.mtbo.lt

Biuletenis