Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas prasidėjo greita sprinto rungtimi

G. Andrašiūnienė

D. Lazausko nuotr.

Prancūzijoje Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas prasidėjo sprinto rungtimi. Trasoje, kuri driekėsi per Orleano universitetinio miestelio apylinkes, Gabrielė Andrašiūnienė buvo 13-ta ir dalinosi vietą kartu su Rusijos atstove Anastasija Trifilenkova. Tarp Lietuvos vyrų greičiausias buvo komandos lyderis Jonas Maišelis, kuris užėmė 21-ą vietą.

Moterims reikėjo įveikti 8,1 km distanciją su 26 kontroliniais punktais. Suaugusiųjų grupių sportininkams trasa, kuri vedė po universitetinį miestelį, buvo ypač techniškai suplanuota – reikėjo pravažiuoti trasą su dviem žemėlapiais. G. Andrašiūnienė trasą įveikė per 25 min. 38 sek. 15-tą vietą užėmusi Algirda Zaliauskaitė parodė 25 min. 55 sek. laiką. Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė buvo 24-ta, o Patricija Babrauskaitė – 29-ta. Europos čempione tapo čekė Martina Tichovska. Iškart už jos rikiavosi danė Camilla Soegaard, o trečią vietą laimėjo šveicarė Maja Rothweiller.

21-ą vietą užėmęs J. Maišelis 9,8 km trasą įveikė per 25 min. 52 sek. 25-tą vietą užėmė Regimantas Kavaliauskas, iškart po jo rezultatų lentelėje rikiavosi Donatas Mickus (26:17 min.). Kitas Lietuvos atstovas Petras Andrašiūnas užėmė 36-tą vietą, o Julius Juodišius – 39-tą.

Čempionu tapo prancūzas Cedrikas Beillas, kuris trasą įveikė per 23 min. 37 sek. Iškart po jo rikiavosi estas Lauri Malsroos (23:44 min.), o bronzos medalį laimėjo Čekijos sportininkas Krystofas Bogaras (23:56 min.).

Jaunimo iki 20 metų grupėje greičiausiai trasą įveikė Viktorija Michnovič. Ji užfiksavusi 25 min. 4 sek. užėmė 7-ą vietą. Kita lietuvė Austėja Kalvaitytė (29:37 min.) buvo 19-ta o Eglė Rubaževičiūtė – 20-ta (31:14 min.). Greičiausia buvo Rusijos atstovė Olga Mikhaylova (22:12 min.).

Tarp vaikinų iki 20 metų grupėje geriausiai pasirodė Nojus Kalvaitis, kuris užėmė 8-tą vietą (21:31 min.). Puse minutės atsilikęs Ignas Ambrazas buvo 15-tas. Vaikinų grupėje taip pat dominavo sportininkai iš Rusijos. Čempionu tapo Andrejus Prozorovas, kuris trasą įveikė per 20 min. 38 sek.

Jauniams taip pat vyko Europos pirmenybės, kuriose debiutantui Kasparui Šulčiui pavyko patekti į geriausių dešimtuką. 6,6 km distanciją su 20 kontrolinių punktų jis įveikė per 20 min. 12 sek. Martynas Jurgaitis buvo 13-tas (20:43 min.), o Dovydas Šinkevičius 24-tas (24:08 min.).

Pati jauniausia Lietuvos rinktinės narė Justė Umbrasaitė tarp jaunių iki 17 metų užėmė 17-tą vietą. 5,6 km distanciją su 18 kontrolinių punktų ji įveikė per 24 min. 35 sek.

Kitas startas dviratininkų laukia antradienį – vidutinė distancija. Savaitę truksiančiame čempionate sportininkai dar varžysis ilgos, sprinto estafetės ir estafečių varžybose.

Aukščiausio rango pirmenybės į Prancūziją grįžta po 15 metų pertraukos. Pirmasis oficialus pasaulio orientavimosi sporto čempionatas 2002-ais metais ir vyko šioje šalyje, Fountainebleau mieste, netoliese Paryžiaus. Šiemet Orleane pasaulio pirmenybės bus veteranams, o jaunimas (iki 20 metų) ir jauniai (iki 17 metų) taip pat dalyvaus Europos čempionate. Iš viso atskirose amžiaus grupėse dalyvaus per 500 sportininkų iš 20 šalių.

Lietuvos rinktinei žemyno pirmenybės bus svarbi generalinė repeticija prieš svarbiausius sezono startus – rugpjūčio 20-26 dienomis Vilniuje vyksiantį pasaulio čempionatą.