A. Atgalainė vidutinės trasos varžybose buvo 5-ta

Iš kairės: A. Atgalainė, T. Kuzminskas, S. Lukošienė ir G. Diržiūtė

A. Četkausko nuotr.

XXIII-iosios Kurčiųjų olimpinės žaidynės Turkijos mieste Samsune orientacininkams tęsiasi vidutinės trasos varžybomis. Geriausiai iš Lietuvos atstovų sekėsi Adrijai Atgalainei, kuri tarp moterų užėmė 5-tą vietą. Netoli Samsuno esančiame Bayraktepe miške orientacininkams organizatoriai paruošė tikrą kovinę orientavimosi trasą, su sudėtingu prabėgamumu ir raižytu reljefu.

Geriausiai šiandien pasirodžiusi lietuvė 3,3 km trasą su 15 kontrolinių punktų įveikė per 48 min. 11 sek. Kita Lietuvos atstovė Sandra Lukošienė buvo 9-ta (1:07:46 val.). Juditos Volungevičienės rezultatas nebuvo įskaitytas.

Olimpine čempione tapo ukrainietė Hanna Fedosieieva, kuri distanciją įveikė per 44 min. 4 sek. Sidabro medalį laimėjo Rusijos sportininkė Antonina Naidionova (45:31 min.), o bronzos – jos tautietė Marina Rosink (47:04 min.).

Lietuvos vyrai rezultatų lentelėje rikiavosi vienas po kito. 4,3 km distanciją su 19 kontrolinių punktų labiausiai patyręs Lietuvos atstovas Tomas Kuzminskis įveikė per 51 min. 22 sek. ir užėmė 6-tą vietą, o Mantas Volungevičius užfiksavęs 55 min. 47 sek. rezultatą buvo 7-as.

Tarp vyrų olimpinio čempiono titulą laimėjo Rusijos atstovas Pavelas Valeryevichius Novikovas, kuris distanciją įveikė per 45 min. 16 sek. 3 min. lėčiau vidutinę trasą įveikęs jo tautietis Vladimiras Grininas iškovojo sidabro medalį. Bronzos medaliu pasipuošė ukrainietis Oleksandras Sonkinas (48:33 min.).

Orientacininkų žaidynėse ketvirtadienį laukia ilgos trasos varžybos.