Pasaulio jaunimo čempionate Suomijoje – per 300 greičiausių sprinterių

A. Bartkevičiūtė pasaulio jaunimo čempionate

R. Velde nuotr.

Trečiadienį pasaulio jaunimo orientavimosi sporto čempionatas Suomijoje tęsiasi sprinto varžybomis. Geriausiai greitoje sprinto distancijoje tarp Lietuvos atstovų sekėsi Kastei Rutkauskaitei, kuri užėmė 66-ą vietą tarp 151-os bėgikės. Čempionais tiek tarp merginų, tiek tarp vaikinų sprinto distancijoje išliko tie patys orientacininkai kaip ir vakarykštėje vidutinės trasos rungtyje: suomis Olli Ojanaho ir šveicarė Simona Aebersold.

3 km sprintą Lietuvos ekipos lyderė įveikė per 16 min. 53 sek. Kita Lietuvos atstovė Ugnė Gineikaitė buvo 77-ta (17:07 min.), o Miglė Sušinskaitė – 97-ta (17:38 min.). Akvilė Bartkevičiūtė dalinasi 115-tą vietą kartu su ispane Maria Soriano Ramal ir slovake Antonia Sofrankova (18:17 min.).

Aukščiausią prabos medalį pasaulio pirmenybėse antrą dieną iš eilės laimėjo Šveicarijos orientacininkė S. Aebersold (14:02 min.). Sidabrą iškovojo čekė Tereza Janosikova (14:09 min.), o bronza atiteko švedei Linnea Golsater (14:21 min.).

Vaikinų grupėje sprinto distancijoje klaidų niekas nedovanojo – kiekviena sekundė reiškė kovą dėl aukštesnės vietos. Vien į minutės atsilikimo intervalą nuo lyderio subėgo 27-ni orientacininkai.

Tarp Lietuvos vaikinų geriausiai pasirodė Simonas Tamošaitis. Orientacininkas užėmė 124-ą vietą rezultatu 17 min. 4 sek. Dominykas Dulius dalinosi 136-tą vietą kartu su sportininku iš Hong Kongo Chun Ho Li (17:32 min.). Kęstutis Nenartavičius rikiavosi 146-oje pozicijoje (17:55 min.) tarp 163 sėkmingai distanciją įveikusių bėgikų, o Rokas Lipnickas buvo diskvalifikuotas.

Čempionu tapo suomis O. Ojanaho, kuris sprintą įveikė per 13 min. 59 sek. Sidabro medalis atiteko orientacininkui iš Naujosios Zelandijos Tommy Hayesui (14:07 min.), o bronza – šveicarui Joey Hadorn (14:09 min.).

Penktadienį pasaulio jaunimo pirmenybės tęsis ilgos trasos varžybomis.