Europos čempionate jaunieji orientacininkai kovojo ilgos trasos distancijoje

Lietuvos orientavimosi sporto jaunučių ir jaunių komanda

E. Staišiūnienės nuotr.

Europos jaunučių ir jaunių čempionatas Slovakijoje tęsiasi ilgos distancijos varžybomis. Geriausiai tarp Lietuvos atstovų antrą dieną iš eilės savo amžiaus grupėje sekėsi Ugnei Liegutei, kuri merginų iki 16-os metų grupėje užėmė 18-ą vietą tarp 89 sėkmingai finišą pasiekusių sportininkių.

Mergina 3,9 km distanciją su 11 kontrolinių punktų ir 225 m vertikalaus sukilimo įveikė per 47 min. 10 sek. ir atsiliko nuo lyderės vengrės Csilla Gardonyi beveik 8 min. 45 sek. Kita lietuvė Austė Skaisgirytė buvo 35-ta (51:51 min.), Justė Skaisgirytė užėmė 55-ą vietą (56:30 min.), o Ugnė Skučaitė užėmė 80-ą poziciją (1:15:52 val.).

Vaikinų iki 16 metų grupėje geriausiai tarp Lietuvos atstovų pasirodė Rokas Barauskas, kuris užėmė 45-ą vietą. Kitas lietuvis Dovydas Kaušakys buvo 56-as, o Augusts Velde rikiavosi 61-oje pozicijoje. Adomas Časas buvo 88-as tarp 100 startavusių orientacininkų.

Vyresnių orientacininkų grupėje varžėsi bėgikai iki 18-os metų. Greičiausiai tarp vaikinų antrą dieną iš eilės buvo Romas Bazelis, kuris pateko tarp 30 geriausių sportininkų (58:41 min.). Po jo 36-oje vietoje rikiavosi Pranas Germanavičius (1:00:10 val.), o Algirdas Daukšys – 84-oje (1:18:05 val.). Domantas Balčiūnas užėmė 101-ą vietą tarp 107 sėkmingai finišą pasiekusių orientacininkų.

Tarp merginų Judita Traubaitė užėmė 41-ą vietą, ilgą distanciją įveikusi per 1 val. 3 min. 39 sek. Jos komandos narė Miglė Sušinskaitė rikiavosi 55-oje pozicijoje. Kotryna Stančiūtė kaip ir vakarykščiame sprinte, buvo 73-ia, o Austėja Kalvaitytė 83-ia.

Sekmadienį čempionatas baigsis dinamiškomis estafetės varžybomis.