Pasaulio kariškių čempionate I. Valaitė pateko į geriausių dešimtuką

Pasaulio kariškių orientavimosi sporto čempionatas Suomijoje tęsiasi ilgos trasos varžybomis. Šiandien geriausiai tarp Lietuvos atstovų subėgo eilinė Indrė Valaitė ir užėmė aukštą 10-ą vietą.

7,3 km distanciją ji įveikė per 55 min. 44 sek. Pati orientacininkė pasakojo, kad pranašumą trasoje turėjo greiti bėgikai – orientavimasis buvo sąlyginai lengvas. Anot I. Valaitės, būtent greičio pačiai ir pritrūko: „Distancijos gale jau pralošiau ne dėl orientavimosi pasirinkimų, o fiziškai“. Nepaisant sportinės formos trūkumo, sportininkė rezultatu yra patenkinta – trasą pavyko įveikti pakankamai stabiliai bei jaučiasi atsigavusi po turėtų sveikatos problemų.

Kita Lietuvos atstovė eil. Vesta Ambrazaitė užėmė 17-ą vietą (58:16), j. eil. Teklė Emilija Gvildytė – 23-ą (1:00:46) tarp 56-ių sportininkių. Karių moterų grupėje antrą dieną iš eilės laimėjo Rusijos leitenantė Svetlana Mironova, distanciją įveikusi per 48 min. 23 sek. Sidabro medalį iškovojo jos tautietė Anastasia Rudnaia, nuo lyderės atsilikusi kiek daugiau nei minute, o trečia buvo Lenkijos atstovė Aleksandra Hornik (50:03).

Tarp Lietuvos vyrų geriausiai sekėsi j. eil. Algirdui Bartkevičiui, kuris 13 km distanciją įveikė per 1 val. 14 min. 37 sek. Eil. Vilius Aleliūnas užėmė 21-ą (1:15:57),  eil. Jonas Vytautas Gvildys – 31-ą (1:18:35), j. eil. Simonas Krėpšta – 44-ą (1:21:08), kpt. Donatas Stulgys – 54-ą (1:26:21). Beveik pusę varžovų aplenkęs št. srž. Nerijus Šulčys buvo 72-as tarp 138 distanciją sėkmingai įveikusių kariškių (1:37:10). 7 dalyviai vyrų grupėje nefinišavo.

Greičiausiai distanciją įveikė Estijos atstovas Timo Sildas (1:08:08). Sidabro medalį ilgos trasos distancijoje iškovojo Rusijos atstovas Leonidas Novikovas (1:09:53), o trečią – Lenkijos kariškis Wojciechas Kowalskis (1:10:28).

Rytoj pasaulio kariškių čempionate laukia poilsio diena, o ketvirtadienį vyks komandinė estafetės rungtis.