Pasaulio taurėje A. Zaliauskaitė – geriausiųjų šešetuke

A. Zaliauskaitė pasaulio taurės ilgos trasos varžybose

Foto Burmann nuotr.

Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurės etapas Austrijoje baigėsi daug ištvermės reikalaujančiomis ilgos trasos varžybomis. Lietuvos atstovei Algirdai Zaliauskaitei paskutinę varžybų dieną galiausiai pavyko įkopti į geriausiųjų šešetuką, sprinte prieš tai buvo 8-ta.

25 km disntanciją su beveik 900 m vertikalaus sukilimo ir 16 kontrolinių punktų geriausiai tarp Lietuvos atstovų pasirodžiusi sportininkė įveikė per 1 val. 45 min. 19 sek. Kita Lietuvos atstovė Gabrielė Andrašiūnienė užėmė 18-ą vietą rezultatu 1 val. 52 min. 51 sek., o iškart po jos rikiavosi Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė, distanciją įveikusi per 1 val. 54 min. 8 sek. tarp 37 sėkmingai trasą įveikusių moterų.

Ilgos distancijos nugalėtoja buvo britė Emily Benham, kuri iškovojo pirmąją vietą antrą kartą šiame taurės etape. Lyderė užfiksavo 1 val. 36 min. 3 sek. laiką – su beveik 4 min. atotrūkiu nuo artimiausios varžovės. Iškart po jos rikiavosi suomė Ingrid Stengard, o trečia buvo Rusijos atstovė Svetlana Poverina (1:42:18 val.).

Vyrams reikėjo įveikti 35 km distanciją su 1,2 km vertikalaus sukilimo ir 19 kontrolinių punktų. Geriausiai tarp sėkmingai finišavusių Lietuvos vyrų sekėsi Jonui Maišeliui, kuris distanciją įveikė per 2 val. 3 min. 34 sek. ir užėmė 26-ą vietą. Kitas Lietuvos atstovas Donatas Mickus su 2 val. 5 min. 50 sek. rezultatu užėmė 30-ą vietą, Regimantas Kavaliauskas – 33-ią (2:10:49 val.), o Petras Andrašiūnas – 41-ą tarp 60 sėkmingai finišavusių sportininkų (2:17:14 val.).

Tarp vyrų pasaulio taurės ilgos distancijos nugalėtoju tapo čekas Vojtechas Ludvikas. Nugalėtojas trasą įveikė per 1 val. 45 min. 54 sek. Nuo jos vos 6 sek. atsilikęs rusas Antonas Foliforovas užėmė antrą vietą. Trečiasis pagal rezultatus rikiavosi jo komandos narys rusas Grigorijus Medvedevas (1:46:46 val.).

Iš viso taurės varžybose dalyvavo 112 sportininkų iš 19 šalių. Austrams pasaulio taurės etapo organizavimo iššūkis – tik prologas prieš kitais metais šioje šalyje vyksiantį pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatą. Kitas pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais etapas vyks liepos pabaigoje Prancūzijos Orleano miesto apylinkėse kartu su Europos čempionatu.