V. Aleliūnas ir S. Paužaitė – vidutinės trasos Lietuvos čempionai

Sekmadienį Lazdijų rajone esančiame Bestraigiškių miške beveik 500 sportininkų kovojo dėl geriausiųjų titulo Lietuvos orientavimosi sporto vidutinės trasos varžybose. Dėl ne kartą šį pavasarį staigmenų pateikusių oro sąlygų, čempionato vietovėje sniego buvo galima rasti dar gegužę, tačiau šiandien ten – jau tikras pavasaris. Bestraigiškių miškas orientacininkams pateikė itin technišką vietovę, kur bus labai tankus miškas, o atviruose laukuose – pilna dilgėlių.

Su iššūkiais tarp vyrų geriausiai sekėsi susidoroti „Igtisos“ orientacininkui Viliui Aleliūnui, kuriam galiausiai pavyko užlipti ant aukščiausios podiumo laiptelio – iki tol savo trofėjų sąraše šioje rungtyje šalies pirmenybėse turėjo vicečempiono titulą. 6,2 km distanciją su 21 kontroliniais punktais distanciją jis įveikė per 33 min. 16 sek. Medalį po ketverių metų pertraukos iškovojo antrą vietą užėmęs „Šilo“ klubo orientacininkas Vytautas Beliūnas. Nuo lyderio jis atsiliko 1 min. 53 sek. Bronzos medalį laimėjo daugkartinis šios distancijos čempionas Jonas Vytautas Gvildys iš Kauno „Medeinos“/SM Gajos (35:30 min.).

Anot varžybų laimėtojo, trasa buvo itin techniškai sudėtinga, tad reikėjo nuolat kontroliuoti bėgimo kryptį besiorientuojant: „Pavyko prabėgti visą trasą praktiškai be klaidų. Antroje trasos dalyje pasivijau Vytautą Beliūną (antros vietos laimėtoją – aut. past.), tai kartu ir bėgome dalį distancijos“, – pasakojo čempionas V. Aleliūnas.

Daugkartinė Lietuvos čempionė vidutinėje distancijoje Sandra Paužaitė ir toliau tęsė savo laimėjimų seriją. Tarp moterų Alytaus „Dainavos“ atstovė greičiausiai įveikė 5,1 km su 18 kontroliniais punktais distanciją – per 37 min. 22 sek. Sidabro medalį iškovojo nuo lyderės minute atsilikusi „Igtisos“ sportininkė Gabija Ražaitytė. Trečią vietą užėmė Šiaulių „Sako“ orientacininkė Vesta Ambrazaitė (42:08 min.).

Kandidatams į Lietuvos rinktinę tai buvo atrankinės varžybos prieš šio mėnėsio gale Estijoje vyksiančias pasaulio pirmenybes.