Pasaulio taurės etape Austrijoje J. Maišelis – 8-as vidutinėje distancijoje

J. Maišelis pasaulio taurės vidutinėje distancijoje Austrijoje

R. Burmann nuotr.

Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurės etapas šeštadienį Austrijoje prasidėjo vidutinės trasos varžybomis. Raižytame Cvetlio regiono miške Jonas Maišelis užėmė aukštą 8 vietą, o tarp Lietuvos moterų Gabrielė Andrašiūnienė bendroje rikiuotėje buvo 12-a.

J. Maišelis buvo vienintelis tarp Lietuvos vyrų dėl savo reitingo gavęs privilegiją startuoti kartu su pajėgiausių sportininkų grupe  ir 20,4 km distanciją, kuri driekėsi per kalvotą Austrijos mišką su daugiau nei puse kilometro vertikalaus sukilimo, įveikė per 1 val. 6 min. 45 sek. Pats sportininkas pasakojo tikėjęsis patekti ir į geriausiųjų šešetuką, bet esą patenkintas ir aukšta 8-ąja vieta.

„Buvo gan daug vietų kur ilgiau tekdavo pagalvoti pro kur geriau važiuoti – daug kur nesijungia keliai“, – pasakojo J. Maišelis. Nepaisant geros pozicijos, dviratininkas sakė orientavimosi klaidų neišvengęs – pasirinko keletą netinkamų pravažiavimų į kontrolinius punktus: „Taip pat trasos pabaigoje kelios smulkios klaidelės buvo, dėl kurių Waldmanas (Andreas Waldmann, austrų sportininkas – aut. past.) pabėgo nuo manęs, kai jau buvau beveik pasivijęs“.

Kitas Lietuvos atstovas Regimantas Kavaliauskas su 1 val. 15 min. 52 sek. rezultatu užėmė 29-ą vietą, Donatas Mickus – 34-ą (1:18:14 val.), o Petras Andrašiūnas – 39-ą tarp 57 sėkmingai finišavusių sportininkų.

Tarp vyrų įpusėjus distancijai į priekį išsiveržė bei lyderio pozicijos jau nepaleido italas Luca Dallavalle. Čempionas trasą įveikė per 1 val. 2 min. 34 sek. Nuo jo 32 sek. atsilikęs prancūzas Baptiste Fuchs antrą vietą, o čekas Krystof Bogar užėmė trečią vietą (1 val. 3 min. 13 sek.).

Tarp Lietuvos moterų geriausiai vidutinėje distancijoje sekėsi Gabrielei Andrašiūnienei, kuri užėmė 12-ą vietą. Sportininkė 14,5 km distanciją su 360 m vertikalaus sukilimo įveikė per 58 min. 51 sek. Kita Lietuvos atstovė Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė užėmė 16-ą (59:33 min.), o Algirda Zaliauskaitė – 19-ą vietą (1 val. 19 sek.) tarp 38 sėkmingai trasą įveikusių moterų.

Vidutinės trasos nugalėtoja tapo čekė Martina Tichovska rezultatu 52 min. 29 sek. Britė Emily Benham iškovojo antrą vietą (53:15 min.), iškart po jos rikiavosi prancūzė Gaelle Barlet (53:17 min.). Iš viso taurės varžybose dalyvaus 112 sportininkų iš 19 šalių. Austrams pasaulio taurės etapo organizavimo iššūkis – tik prologas prieš kitais metais šioje šalyje vyksiantį pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatą.