Žemaitijos sostinėje paaiškėjo Lietuvos čempionai

Savaitgalį Telšiuose dviratininkai varžėsi Lietuvos orientavimosi sporto čempionate. Šeštadienį ilgos distancijos varžybose Žemaitijos kalvas ir karštį geriausiai pasisekė atlaikyti Jonui Maišeliui ir Gabrielei Andrašiūnienei, o sekmadienį greičiausiai painią sprinto trasą tarp siaurų Telšių senamiesčio gatvelių pavyko įveikti Vitalijui Petruliui ir Algirdai Zaliauskaitei.

Optimaliu variantu – kone dvigubai ilgesnė trasa

Šeštadieniui gerai įdienojus ir užplūdus karščiui prie starto linijos stojo pirmieji ilgos distancijos dalyviai. Tarp vyrų Lietuvos čempiono titulą susigrąžino 25-erių Jonas Maišelis iš Vilniaus „Perkūno“. Trejus metus trukusią J. Maišelio pergalių seriją ilgoje distancijoje praėjusiais metais nutraukė Šarūnas Dmukauskas iš Ignalinos „Būdakalnio“ klubo. Tačiau orientacininkas šiemet šalies pirmenybių pirmajame etape nedalyvavo.

Nugalėtojas 21,7 km distanciją pagal oro liniją su 32 kontroliniais punktais įveikė per 1 val. 51 min. 47 sek., tačiau artimiausiais variantais važiuodami lyderiai pravažiavo apie 37 km. Telšių klubo atstovas Regimantas Kavaliauskas nuo jo atsiliko 2 min. 17 sek. Trečią laiką parodė sportininkas iš Latvijos, „Aluksne“ klubo atstovas Edgars Krumins (1:55:09 val.), tačiau bendroje rikiuotėje dėl medalių nekovojo. Bronzos medalis atiteko Šiaulių „Sako“ orientacininkui Donatui Mickui (1:55:27 val.). Iš viso stipriausioje vyrų elito grupėje varžėsi 24 sportininkai.

„Sako“ sportininkei Gabrielei Andrašiūnienei ilga trasa buvo itin sėkminga – į savo trofėjų sąrašą atsinešė pirmąjį aukso medalį iš Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionato. 16,5 km distancija pagal oro liniją su 27 kontroliniais punktais po raižytą ir vietomis pelkėtą Kęstaičių mišką čempionato nugalėtoja pravažiavo apie 30 km per 1 val. 54 min. 37 sek. Antrą vietą užėmė Vilniaus „Fortūnos“ atstovė Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė (1:58:06 val.). Bronzos medalį laimėjo Vilniaus „Perkūno“ orientacininkė Algirda Zaliauskaitė (1:58:12 val.).

Pirmasis medalis asmeninėje dviračių rungtyje

Sekmadienį orientacininkai maksimaliu greičiu važiuodami turėjo gerai pasukti galvą, kad tiksliai įveiktų siauras Telšių senamiesčio gatveles link savo reikiamo kontrolinio punkto sprinto rungtyje. Pirmą kartą orientavimosi sporto kalnų dviračiais disciplinoje medalį asmeninėje rungtyje iškovojo sportininkas iš Telšių Vitalijus Petrulis. 5,9 km distanciją su 28 kontroliniais punktais, kuri driekėsi po urbanizuotą vietovę telšiškis įveikė per 28 min. 44 sek. Sidabro medalį laimėjo Š. Dmukauskas (29:00 min.), o bronzos – J. Maišelis (29:45 min.).

„Kažkiek savos sienos padėjo. Kiti turbūt neišvengė tokių kritinių klaidų, kas daug ir lėmė mano gerą rezultatą. Orientavimasis čia sudėtingas – reikėjo pamatyti teisingą variantą“, – apie greitą sprintą atsiliepė čempionato nugalėtojas V. Petrulis.

Telšiškis pagal starto sąrašą varžybas pradėjo pačioje pradžioje – jam įkandin stipriausių sportininkų grupė išvažiavo kur kas vėliau. „Nemanau, kad starto laikas ką nors labai reiškia. Man pradžioje kai startavau niekas nesimaišė trasoje“, – šyptelėjo pergale dar vis besidžiaugiantis V. Petrulis.

Tarp moterų Lietuvos čempionės titulą sprinto distancijoje apgynė Vilniaus „Perkūno“ orientacininkė A. Zaliauskaitė. 4,9 km distanciją su 26 kontroliniais punktais vilnietė įveikė per 31 min. 14 sek. „Trasos pradžia buvo visai paprasta orientavimosi atžvilgiu, o vėliau miesto dalyje prilėtinau laiku ir pavyko gana tiksliai susiorientuoti“, – varžybų eigą pasakojo „Perkūno“ atstovė. Nors ir pirmąjį čempionės titulą tarp moterų šalies pirmenybėse orientacininkė laimėjo praėjusiais metais būtent šioje rungtyje, daugiau tikėjosi iš kur kas daugiau ištvermės reikalaujančios ilgos distancijos. „Turbūt taip susiklostė, kad orientavimosi klaidų padariau mažiau nei kitos, todėl sprinte išlošiau“, – pati dar nelabai tikėdama savo sėkme svarstė A. Zaliauskaitė.

Antrą vietą iškovojo 30 sek. nuo lyderės atsilikusi G. Andrašiūnienė. Trečią vietą užėmė varžybų išvakarėse multisporto varžybose nugalėjusi Ignalinos „Būdakalnio“ atstovė Ramunė Arlauskienė (31:57 min.).

Abu Lietuvos čempionato startai kandidatams į Lietuvos rinktinę buvo atrankinės varžybos į pirmąjį pasaulio taurės etapą, kuris vyks birželio 2-5 dienomis Austrijoje.