Karoliniškių mikrorajone Vilniuje – kovos dėl Baltijos šalių čempiono titulo

Baltijos šalių orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas penktadienį Vilniuje prasidėjo kartu su vienomis didžiausių daugiadienių varžybų VILNIUS 2017, šiemet pritraukusių per 700 dalyvių. Karoliniškių mikrorajone tiek po urbanizuotą, tiek po miško vietovę pajėgiausi dviratininkai varžėsi dėl Baltijos šalių čempiono titulo sprinto distancijoje. Tarp vyrų Baltijos čempiono titulą apgynė Jonas Maišelis iš Vilniaus „Perkūno“, o tarp moterų – Gabrielė Andrašiūnienė iš Šiaulių „Sako“.

Net ir neišvengęs smulkių orientavimosi klaidų, J. Maišelis 5,4 km distanciją įveikė per 19 min. 31 sek., su 12 sek. atotrūkiu nuo artimiausio varžovo esto Lauri Malsroos, „Saue Tammed“ atstovo. Trečia vieta atiteko taip pat patyrusiam Estijos sportininkui Margus Hallik, kuris distanciją įveikė per 20 min. 40 sek.

Baltijos čempionės titulą iškovojusi G. Andrašiūnienė 4,3 km distanciją įveikė per 20 min. 32 sek. Nuo jos 22 sek. atsilikusi Vilniaus „Fortūnos“ atstovė Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė  buvo antra, o trečią vietą tarp Baltijos šalių orientacininkių laimėjo Ignalinos „Būdakalnio“ orientacininkė Ramunė Arlauskienė. Greičiausia sprinto distancijoje buvo antrą vietą pagal Tarptautinį orientavimosi sporto reitingą užimanti prancūzė Gaelle Barlet.

Ilgoje distancijoje – alinantis karštis

Per Baltijos šalių čempionato ilgos distancijos apdovanojimus Šilėnų miške skambėjo Estijos himnas. Pirmą vietą iškovojo sprinto vicečempionas L. Malsroos. Lyderis 21 km distanciją su 26 kontroliniais punktais įveikė per 1 val. 28 min. 48 sek. Antra vieta atiteko J. Maišeliui (1:29:09 val.), o trečia – Šiaulių „Sako“ atstovui Donatui Mickui (1:31:02 val.).

Tarp moterų ir ilgos trasos varžybose buvo identiškas pirmasis Baltijos šalių čempionato trejetukas. „Turėjome ilgą sunkią trasą. Pakankamai neįprasta, nes buvo labai karšta – alino troškulys“, – apie vasarišką karštį gegužę pasakojo G. Andrašiūnienė – Baltijos šalių čempionė ilgoje trasoje.  Lietuvė 16,4 km distanciją su 18 kontrolinių punktų įveikė per 1 val. 24 min. 35 sek. Sidabro medalį laimėjo K. Mickevičiūtė-Juodišienė (1:25:59 val.). Bronzos nugalėtoja – R. Arlauskienė (1:28:05 val.). Greičiausia ilgoje distancijoje buvo trečioji pagal Tarptautinį orientavimosi sporto federacijos reitingą (IOF World ranking) esanti suomė Marika Hara.

Abu šie startai kandidatams į Lietuvos rinktinę buvo atrankinės varžybos į pirmąjį pasaulio taurės etapą, kuris vyks birželio pradžioje Austrijoje.