Pasaulio čempionate vidutinėje distancijoje N. Šulčys – 25-as

Pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas Rusijos mieste Krasnojarske tęsiasi vyrų vidutinės trasos asmeninėmis lenktynėmis. Geriausiai tarp lietuvių sekėsi daugkartiniam Lietuvos čempionui Nerijui Šulčiui. 8,2 km distanciją pagal oro liniją su 25 kontroliniais punktais sportininkas įveikė per 41 min. 53 sek. ir bendroje rikiuotėje užėmė 25-ą vietą.

Kitas Lietuvos atstovas Vitalijus Petrulis distanciją įveikė per 44 min. 24 sek. ir užėmė 31-ą vietą. Andrejus Gerasimovas finišo liniją kirto užfiksavęs 47 min. 6 sek. laiką ir buvo 35-as tarp 43-ijų sportininkų, kurie sėkmingai pasiekė finišą.

Trasa buvo itin techniškai paini ir sudėtinga orientavimosi atžvilgiu. Dalis potencialių prizinės vietos laimėtojų nebaigė distancijos sėkmingai, nes neatsižymėjo kontrolinių punktų nurodyta kryptimi. Keli iš jų – čempionato šeimininkų atstovai, o iš viso 10-ies atletų rezultatai nebuvo įskaityti.

Vidutinės trasos nugalėtoju tapo paskutinis intervaliniu startu savo varžybas pradėjęs sportininkas, kaip ir per pastarąją sprinto rungtį. Čempiono titulą iškovojo Bulgarijos sportininkas Stanimiras Belomazhevas, kuris finišo liniją kirto užfiksavęs 33 min. 48 sek. laiką. Galiausiai jam pavyko iškovoti aukščiausios prabos medalį, iki šiol šioje rungtyje atletui priklausė pasaulio vicečempiono titulas. Pats S. Belomazhevas sakė, kad varžybos jam buvo tobulos – išvengė orientavimosi klaidų ir padarė teisingus pasirinkimus. Išgirdęs teisėjų verdiktą dėl pagerinto rezultato, apimtas džiaugsmo prieš kamerą sulaužė savo lazdas. Bulgaras taip pat yra ir pasaulio slidinėjimo čempionatų dalyvis.

Sidabro medalį iškovojo švedas Erikas Rostas, nuo lyderio atsilikęs 15 sek. Pagal tarpinius laikus jis visas varžybas buvo čempionui iš paskos įkandin. Bronzos medalį laimėjo norvegas Larsas Moholdt (34:54 min.).

Šeštadienį pasaulio čempionatas tęsis vyrų ir moterų ilgos distancijos asmeninėmis lenktynėmis.

Oficialūs rezultatai


GPS