Lietuvos dvejetas pateko į geriausiųjų dešimtuką

Suomijos miestelyje Imatroje mišria sprinto estafetės rungtimi tęsiasi Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas. Lietuvos dvejetas kartu su Vitalijumi Petruliu ir Gabriele Andrašiūniene užėmė 9-ą vietą.

Trasa labai greita ir dinamiška – kiekvienam komandos nariui reikėjo įveikti po tris ratus perduodant estafetę. Lietuviai finišo liniją kirto užfiksavę 1 val. 1 min. 4 sek. rezultatą. Antrą aukso medalį iš eilės šiame čempionate iškovojo rusas Andrėjus Lamovas kartu su savo porininke Polina Frolova. Sidabro medalius kabinosi švedai Frida Sandberg ir Ulrikas Nordbergas. Trečią vietą laimėjo čempionato šeimininkai suomiai – Marjut Turunen ir Ville Petteri Saarela.

Jauniams vyko pirmos Europos, jaunimui iki 20 metų pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionato kovos. Lietuvos jaunimas tarp stipriausių pasaulio sportininkų rodė stabilius rezultatus – rikiavosi vienas po kito.

Vienintelei Lietuvos jaunimo atstovei Juditai Traubaitei pavyko įkopti į geriausiųjų dešimtuką. Sportininkė sprintą įveikė per 12 min. 33 sek. ir atsiliko nuo lyderės šveicarės Lea Widmer 1 min. 25 sek. per O kita lietuvė Justė Umbrasaitė dalinasi 21-ą vietą su latve Anna Emilija Suta. J. Traubaitė sakė, kad rungtis su lyderėmis trugdė greičio trūkumas: „Vietovėje yra stačių gan neilgų kalniukų, trasa daugiausiai ėjo plačiomis slidinėjimo vėžėmis. Šiemet nedaug tokiomis teko važinėti, tad ir trūko greičio“, – pasakojo mergina, pridūrusi, kad tikėjosi daugiau siaurų vėžių trasoje.

16652713_10211719257407763_673750258_n

Judita Traubaitė sprinto trasoje

Greitoje sprinto rungtyje tarp Lietuvos vaikinų geriausiai sekėsi pasaulio jaunimo čempionato dalyviams – 12-ą vietą Rokas Vaitkus 4,1 km distanciją įveikė per 13 min. 45 sek. Iškart po jo rezultatų protokole rikiuojasi 3 sek. nuo komandos draugo atsilikęs Ignas Ambrazas. Pirmą kartą pasaulio jaunimo iki 20 metų čempionate startavęs sportininkas tokioje pačioje pozicijoje sprinte buvo ir pernai tarp jaunių.

Nepaisant prastokai susiklosčiusio sezono, R. Vaitkus teigė, kad išvengti didelių klaidų pavyko: „Buvo vietomis tekdavo sustoti įsitikinti ar gerai slystu. Vėliau iškilo problemų trasoje su žemėlapio laikikliu – nutrūko dirželis“, – pasakojo sportininkas, pridūręs, kad jau įpusėjus distancijai teko slysti su nulinkusiu stovu.

Rusas Vladislavas Kiselevas apgynė čempiono titulą, distanciją įveikė per 12 min. 13 sek. Savo šalies miškuose suomis Elmeris Toivanenas (+0:15) buvo antras, trečias – švedas Robinas Salenas (+0:24).

Tarp Lietuvos merginų geriau sekėsi Karolinai Sakalauskaitei, kuri 3,9 km trasą įveikė per 19 min. 41 sek. ir užėmė 27-ą vietą. Nuo jos 16 sek atsilikusi Miglė Sušinskaitė rikiavosi iškart po jos – 28-a.

Jaunių vaikinai rezultatų protokole rikiuojasi per vidurį. Adomas Repšys liko 23-ias, o Kasparas Šulčys – 25-as tarp 42-iejų sportininkų.