Europos čempionate G. Andrašiūnienė – 24-ta

Stop kadras iš varžybų transliacijos

Antradienį Suomijoje, Imatroje esančiame moderniame Ukoniemi biatlono centre vyko pirmos Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionato kovos. Greitoje sprinto rungtyje tarp Lietuvos atstovų geriausiai sekėsi Gabrielei Andrašiūnienei, kuri parodė 24-ą laiką. Vienintelė Lietuvos moterų atstovė šiame čempionate 4 km distanciją įveikė per 19:18 min.

„Trasa įdomi, bet ne itin sudėtinga. Ir vyrams, ir moterims buvo vienas ilgas pravažiavimas. Ten jei pasirenki netinkamą variantą, buvo galima labai daug pralošti laiko. Tačiau visi lietuviai pasirinko gerą kelią”, – pasakojo apie sprinto trasą G. Andrašiūnienė, pridūrusi, jog nepavyko išvengti smulkių orientavimosi klaidų. New Bitmap Image

Medalius moterų grupėje skynė Skandinavijos sportininkės. Čempionės titulą sprinto rungtyje tarp moterų apgynė švedė Tove Alexandersson (14:37 min.), finišavusi su ypač dideliu atotrūkiu kaip tokiai greitai trasai nuo artimiausios varžovės. Nuo jos beveik minute savo šalies miškuose atsilikusi suomė Mirka Suutari buvo antra (+0:58), o švedė Magdalena Olsson iškovojo bronzos medalį (+1:01).

Šiemet rusui Andrejui Lamovui po trejų metų pertraukos vėl pavyko užlipti ant aukščiausio podiumo laiptelio. Pernai Austrijoje Europos vicečempionu tapęs A. Lamovas, 4,2 km trasą įveikęs per 13 min. 56 sek. šiuo rezultatu buvo pirmas. Jam 17 sek. nusileidęs suomis Jyri Uusitalo pelnė sidabro medalį. Bronzos medalį laimėjo taip pat rusas Sergėjus Gormanovas (+0:19).

Geriausiai tarp lietuvių 4,2 km sprinto trasoje sekėsi Vitalijui Petruliui, kuris užėmė 31-ą vietą (+2:01). Andrejus Gerasimovas liko 36-as (+2:43). Vienam pajėgiausių Lietuvos rinktinės nariui Nerijui Šulčiui rezultatas nebuvo įskaitytas dėl techninių nesklandumų – nesuveikė paskutinio punkto atžyma.

Rytoj Europos čempionate vyks sprinto estafečių varžybos, kur komandoje kartu startuos G. Andrašiūnienė ir V. Petrulis. Pasaulio jaunimo ir Europos jaunių čempionato dalyvių laukia varžybos sprinto rungtyje.