Pirmosios kontrolinės varžybos įvyko Madonoje

lnsaski.lt nuotr./ K. Sakalauskaitė trasoje

Savaitgalį Madonos slidinėjimo centre Latvijoje vyko Lietuvos slidinėjimo čempionatas. Kandidatams į orientavimosi sporto slidėmis rinktinę tai buvo pirmosios kontrolinės varžybos šį sezoną.

Pirmąją varžybų dieną spaudžiant -19 C° laipsnių šalčiui vyko sprinto rungties laisvu stiliumi varžybos. Savo amžiaus grupėje (iki 19 metų) lydere tapo Vilniaus „Perkūno“ atstovė Karolina Sakalauskaitė, kvalifikacijoje įveikusi 1,1 km ratą per 3:19.30 min. Tarp moterų elito Lietuvos čempionate orientacininkė rikiuojasi 6-oje vietoje.

„Trasa buvo sunki, nes buvo labai šalta, bet kentėti galima. Pasiruošimas sezonui procese, nes neįvyko dar pagrindinės atrankinės varžybos“, – apie trasą atsiliepė Karolina.

Kita vilniečių klubo narė Algirda Zaliauskaitė, sprinte atstovavusi „Gavaičio“ sporto klubui, tarp moterų elito kvalifikacijoje parodė 8-ą laiką (3:34.83). Pirmą vietą tarp moterų laimėjo Lietuvos slidinėjimo rinktinės narė Marija Kaznačenko (2:41.84 min.)

Kartu su stipriausiu Lietuvos slidinėjimo elitu savo jėgas išbandė Šiaulių „Sako“ orientacininkas Ignas Ambrazas, startavęs už „Gavaičio“ sporto klubą. Vaikinas savo amžiaus grupėje (iki 17 metų) užėmė 3-ią vietą, 1,7 km atstumą kvalifikacijoje įveikęs per 4:06.03 min ir tarp vyrų su tokiu rezultatu patenka į geriausiųjų dešimtuką. Vilniaus „Perkūno“ narys Kasparas Šulčys taip pat jaunučių grupėje užėmė 5-ą vietą (4:33.35 min.). Greičiausias tarp jaunučių Lietuvos čempionato sprinto rungtyje buvo slidininkas Deimantas Kliševičius iš Ignalinos kultūros ir sporto centro (3:48.92 min.).

lnsaski.lt nuotr./ J. Šulčienė (viduryje) su savo auklėtiniais K. Sakalauskaite ir K. Šulčiu

Sekmadienį slidininkų laukė individualus startas laisvu stiliumi jau spaudžiant kiek mažesniam -10 C° laipsnių šalčiui. Atvirame Lietuvos čempionate K. Sakalauskaitė tarp moterų užėmė 12-ą vietą, 10 km distanciją įveikusi per 39:09.3 min. Geriausiai tarp jaunimo orientavimosi sporto slidėmis rinktinės kandidatų pasirodė I. Ambrazas, 15 km distanciją įveikęs per 43:31.5 min. Tarp vyrų elito atvirame Lietuvos čempionate jis rikiuojasi 18-oje vietoje. Vyrų lenktynes laimėjo 2-jų pasaulio slidinėjimo taurių laimėtojas, Sočio olimpiadoje 5 vietą iškovojęs baltarusas Sergėjus Dolidovičius.

Visi Lietuvos slidinėjimo čempionato sprinto rezultatai.

Visi Lietuvos slidinėjimo čempionato asmeninių lenktynių rezultatai.