Lietuvės iškovojo bronzos medalius Pasaulio kariškių čempionate

Brazilijoje baigėsi 49-asis Pasaulio kariškių orientavimosi sporto čempionatas.

Paskutiniąją varžybų dieną vykusiose estafečių varžybose puikiai pasirodė Lietuvos moterų komanda – Vesta Ambrazaitė, Sandra Paužaitė ir Teklė Emilija Gvildytė – iškovojusi bronzos medalius.

Lietuvės trasoje užtruko 1 val. 56 min. 42 sek. ir nuo nugalėjusios Rusijos komandos – Natalia Efimova, Julia Novikova, Galina Vinogradova – atsiliko 11 min. 18 (1:45:24). Sidabro medaliai atiteko Lenkijos sportininkėms – Hanna Wisniewska, Ewa Gwozdz, Aleksandra Hornik (+8:32).

Vyrų grupėje nugalėjo Šveicarijos komanda – Florian Howald, Martin Hubmann, Matthias Kyburz (2:20:51), aplenkusi Rusijos trijulę – Dmitri Nakonechny, Dmitri Tcvetkov, Andrey Khramov (+1:49) ir Lenkijos orientacininkus – Michal Olejnik, Bartosz Pawlak, Wojciech Kowalski (+1:56).

Lietuvos vyrų komanda – Algirdas Bartkevičius, Jonas Vytautas Gvildys ir Vilius Aleliūnas – užėmė 5 vietą (+5:27). Antroji komanda – Darius Sadeckas, Indrė Valaitė ir Svajūnas Ambrazas – finišavo 31 vietoje (+48:58).

Moterų grupėje startavo 13, o vyrų – 44 komandos.

Estafečių rezultatai.

Sekmadienį vykusiose ilgos trasos varžybose aukščiausią vietą iš lietuvių užėmė Teklė Emilija Gvildytė, moterų grupėje finišavusi 11-a. Teklė 8 min. 34 sek. nusileido antrąjį aukso medalį iškovojusiai šveicarei Sarinai Jenzer (57:41). Antrąją vietą užėmė austrė Ursula Kadan (+1:57), o trečiąją – rusė Natali Efimova (+1:58). Vesta Ambrazaitė užėmė 16-ą (71:25), Sandra Paužaitė – 21-ą (75:16), o Indrė Valaitė – 23 vietą (76:54). Moterų grupėje startavo 54 dalyvės, turėjusios įveikti 8 km su 19 KP trasą

Merginų komandai nedaug pritrūko iki medalio komandinėje įskaitoje (sumuojami trys geriausi komandos laikai vidutinėje ir ilgoje trasose). Lietuvės liko ketvirtoje vietoje, o iki bronzos apdovanojimų, kuriuos iškovojo šveicarės, pritrūko kiek mažiau nei 2 min.

Vyrų grupės ilgoje trasoje Jonas Vytautas Gvildys užėmė 15 vietą (+11:42).  Nugalėjo šveicaras Matthias Kyburz (72:05), aplenkęs prancūzą Frederic Tranchand (+3:15) ir estą Timo Sild (+4:59). Vilius Aleliūnas finišavo 32-oje (+27:45), Algirdas Bartkevičius – 34-oje (+28:08), Darius Sadeckas – 35-oje (+28:35), o Svajūnas Ambrazas – 115 vietoje (+70:26).

Vyrų grupėje startavo 144 dalyviai, turėję įveikti 13,1 km su 28 KP trasą.

Vyrų komanda bendrojoje įskaitoje užėmė 8 vietą.

Ilgos trasos ir komandiniai rezultatai.

Šeštadienį, pirmąją čempionato dieną, vyko vidutinės trasos varžybos.

Moterų grupėje nugalėjo rusė Natalia Efimova, 3,7 km su 15 KP trasą įveikusi per 30 min. 32 sek. Antrąją vietą užėmė šveicarė Sarina Jenzer (+0:44), o trečiąją – rusė Julia Novikova (+1:09). Sandra Paužaitė užėmė 8-ą (+2:22), Teklė Emilija Gvildytė – 11-ą (+5:42), Vesta Ambrazaitė – 12-ą (+5:53), o Indrė Valaitė – 15 vietą (+8:23).

Vyrų grupėje čempionu tapo šveicaras Matthias Kyburz, 5 km su 23 KP trasoje užtrukęs 31 min. 23 sek. Sidabro medalis atiteko rusui Leonid Novikov (+1:13), o bronzos – šveicarui Martin Hubmann (+1:51).  Jonas Vytautas Gvildys finišavo 13 vietoje (+5:10), Algirdas Bartkevičius – 20-as (+6:52), Vilius Aleliūnas – 42-as (+10:15), Darius Sadeckas – 47-as (+10:51), o Svajūnas Ambrazas – 75-as (+16:13).

Vyrų grupėje startavo 149 dalyviai, o moterų – 55 dalyvės.