Estijoje baigėsi Baltijos šalių jaunimo taurė

Savaitgalį Estijoje vyko tradicinės Baltijos šalių jaunimo taurės varžybos. Dviejų dienų varžybose rungėsi per 200 orientacininkų iš Pietų Švedijos, Švedijos Småland regiono, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos ir Suomijos (Suomijos švedų orientavimosi sporto federacijos atstovai).

Varžybos vyko kiek šiauriau Otepės miestelio, tipiškoje Estijai vietovėje.

Šeštadienį vykusiose ilgos trasos varžybose geriausiai pasirodė Deimantė Motiejūnaitė, užėmusi antrąją vietą aštuoniolikmečių merginų grupėje. Nugalėjo suomė Amy Nymalm (41:40), Deimantę aplenkusi 2 min. 47 sek. Trečioji vieta atiteko švedei Sanna Fasth, atsilikusiai 3 min. 20 sek. Merginos turėjo įveikti 5,1 km su 9 kontroliniais punktais trasą.

Šešiolikmečių merginų grupėje Judita Traubaitė finišavo 5 vietoje ir buvo pagerbta ant nugalėtojų pakylos. Judita 4 min. 59 sek. atsiliko nuo nugalėjusios švedės Isa Envall (40:16).

Aštuoniolikmečių vaikinų grupėje 6 vietą užėmė Pranas Germanavičius ir taip pat buvo pagerbtas ant nugalėtojų pakylos. Nugalėjo švedas Oliwer Lundberg (54:06), Praną aplenkęs 3 min. 29 sek.

Jaunimo grupėje 6 vietą užėmė Martynas Germanavičius. Nugalėjo latvis Uldis Upitis (1 val. 2 min. 45 sek.), Martyną aplenkęs 7 min. 19 sek.

Likę lietuviai į savo amžiaus pirmąjį dešimtuką nepateko.

Ilgos trasos rezultatai.

Sekmadienį vykusiose estafečių varžybose Lietuvos pirmoji komanda – Deimantė Motiejūnaitė, Pranas Germanavičius, Judita Traubaitė, Adomas Repšys, Martynas Germanavičius ir Kastė Rutkauskaitė – iškovojo 6 vietą. Į paskutinįjį etapą 8-a išbėgusi Kastė Rutkauskaitė sugebėjo aplenkti dvi varžoves ir iškovojo komandai galimybę užlipti ant apdovanojimų pakylos.

Į priekį lietuviai praleido po dvi Småland regiono (1-2 vietos) ir Pietų Švedijos komandas (3-4 vietos) bei Lenkijos pirmąją komandą (5 vieta).

Estafečių rezultatai.

GPS.

Susumavus dviejų dienų varžybų rezultatus nugalėjo Småland regiono komanda, aplenkusi Pietų Švedijos ir Suomijos jaunuosius orientacininkus. Ketvirtoje vietoje liko Latvija, penktoje – Estija, o Lietuva – šeštoje vietoje.

Komandiniai rezultatai.

Kitais metais Baltijos šalių jaunimo taurė vyks spalio 20-22 dienomis Pietų Švedijoje, o 2018 metais – Lietuvoje.