IGTISA – vėl stipriausias ne skandinaviškas klubas Jukola varžybose

Ankstų sekmadienio rytą Suomijoje finišavo 68-os JUKOLA estafetės.

Jose pirmą kartą klubo istorijoje nugalėjo suomių Koovee, šiemet subūrę itin pajėgius orientacininkus. Topi Anjala, Lauri Sild, Timo Sild, Jani Myllärinen, Jani Lakanen, Oleksandr Kratov ir Daniel Hubmann 7 etapų estafečių varžybas įveikė per 8 val. 3 min. 46 sek.

Antrąją vietą užėmė švedų IFK Lidingö SOK – Julian Dent, Filip Dahlgren, Hector Haines, Erik Ivarsson Sandberg, Öystein Kvaal Österbö, Mårten Boström, Fredrik Bakkman (+1:20), o trečiąją – suomių Kalevan Rasti – Aaro Asikainen, Hannu Airila, Babtiste Rollier, Jan Prochazka, Fabian Hertner, Jan Petrzela, Thierry Gueorgiou (+2:28).

Iš stipriausių Lietuvos orientacininkų suburta IGTISOS komanda šiemet finišavo 43-oje vietoje. IGTISOS pirmoji komanda – Andris Jubelis, Jonas Vytautas Gvildys, Vilius Aleliūnas, Giedrius Sabaliauskas, Henrikas Paužas, Vytautas Beliūnas, Artūrs Paulinš – trasoje užtruko 8 val. 59 min. 50 sek. ir nuo nugalėtojų atsiliko 56 min. 4 sek.

Lietuvių klubas po metų pertraukos vėl tapo stipriausiu klubu ne iš Skandinavijos šalių. Aukščiau IGTISOS komandos – tik Norvegijos, Suomijos ir Švedijos klubų komandos.

Antroji IGTISOS komanda – Mantas Martinkus, Leonas Mockūnas, Giedrius Valantinas, Andrej Gerasimov, Vitalijus Petrulis, Rolandas Bačkys ir Modestas Bacys – užėmė 141-ą vietą (+2:12:25).

Medeinos komanda – Marijonas Gipas, Justas Misiūnas, Tomas Bogužinskas, Giedrius Vidzikauskas, Artūras Vaitiekus, Andrius Laukaitis ir Mantas Drūlia – užėmė 272-ą vietą (+3:28:00). Dar viena varžybose startavusi lietuvių komanda – Ąžuolas – buvo diskvalifikuota.

Ant Jukola nugalėtojų pakylos šiemet lipo vienintelis lietuvis – Algirdas Bartkevičius su švedų OK Denseln klubu užėmė 25-ą vietą (+31:47).

Vyrų varžybose šiemet startavo 1717 komandų.

Rezultatai.

Prieš tai šeštadienio popietę vykusiose moterų VENLA estafečių varžybose IGTISOS komanda pagerino pernykštį rezultatą 5 pozicijomis ir užėmė 26-ą vietą.

IGTISOS merginos – Irina Nyberg, Ana Dvorianskaja, Kristina Rybakovaitė ir Sandra Paužaitė – trasą įveikė per 3 val. 20 min. 9 sek. ir nuo nugalėjusios Halden (Norvegija) komandos – Sabine Hauswirth, Hollie Orr, Anni-Maija Fincke, Mari Fasting – atsiliko 14 min. 5 sek.

Antroje vietoje liko suomių Tampereen Pyrintö komanda – Lotta Karhola, Sonja Kyrölä, Venla Harju, Saila Kinni (+0:53), o trečioje – suomių SK Pohjantähti klubas – Heini Wennman, Marttiina Joensuu, Sofia Haajanen, Marika Teini (+1:08).

122-ą vietą užėmė Fortūnos komanda – Aistė Traubienė, Judita Traubaitė, Miglė Sušinskaitė ir Agnė Paspirgėlytė (+38:22).

Ąžuolo merginos – Kastė Rutkauskaitė, Reda Velde, Karolina Sakalauskaitė, Indrė Valaitė – finišavo 197-oje vietoje (+57:14).