Baltijos šalių čempionate lietuviai liko trečioje vietoje

Savaitgalį Estijoje, Põlva apylinkėse, vyko Baltijos šalių orientavimosi sporto čempionatas, kuriame varžėsi Lietuvos, Estijos, Latvijos, Baltarusijos ir svečių teisėmis Sankt Peterburgo rinktinės. Trejus metus iš eilės nugalėjusi, šiemet Lietuvos rinktinė turėjo tenkintis trečiąja vieta.

Šeštadienį sportininkai varžėsi dėl čempiono vardų ilgoje trasoje, o sekmadienį buvo varžomasi trijų etapų estafetėse.

Po pirmosios varžybų dienos pirmavę lietuviai estafečių varžybose neišlaikė turėtos persvaros. Susumavus dviejų dienų rezultatus nugalėjo Estijos rinktinė (1560 taškai), aplenkusi Latvijos (1557 taškai) ir Lietuvos (1401 taškai) komandas. Ketvirtąją vietą užėmė baltarusiai, o penktąją – Sankt Peterburgo rinktinė. Jaunimo įskaitoje nugalėjo latviai (822 taškai), aplenkę antroje vietoje likusius lietuvius (690 taškai) ir estus (676 taškai).

Pirmąją varžybų dieną vykusiose ilgos trasos varžybose moterų elito grupėje čempione tapo Sandra Paužaitė (75:05), greičiausiai įveikusi 8,9 kilometro su 24 kontroliniais punktais trasą. Antrąją vietą Inga Kazlauskaitė (+3:25), o trečiąją – latvė Aija Skrastina (+4:59). Šalia nugalėtojų pakylos liko Indrė Valaitė, užėmusi ketvirtąją vietą (+5:14). Moterų grupėje startavo 34 dalyvės.

Vyrų elito grupėje pirmas tris vietas užėmė Estijos atstovai. Greičiausiai 14,5 kilometro trasą su 34 kontroliniais punktais įveikė Kenny Kivikas (90:15), aplenkęs Lauri Sild (+5:32) ir Sander Vaher (+5:35). Iš lietuvių geriausiai pasirodė Simonas Krėpšta (+8:25) ir Jonas Vytautas Gvildys (+11:42), atitinkamai užėmę 7-ą ir 10-ą vietas. Vyrų grupėje startavo 36 dalyviai.

Sekmadienį vykusiose estafečių varžybose moterų elito grupėje užtikrintai nugalėjo Estijos komanda – Annika Rihma, Evely Kaasiku, Laura Joonas – trasą įveikusi per 2 val. 12 min. 59 sek. Antrąją vietą užėmė Latvijos komanda – Sandra Grosberga, Aija Skrastina, Laura Vike (+2:46), o trečiąją – Estijos antroji komanda – Margret Zimmermann, Kerstin Uiboupin, Sigrid Ruul (+4:32).

Lietuvių antroji komanda – Kristina Rybakovaitė, Vesta Ambrazaitė, Teklė Emilija Gvildytė – užėmė ketvirtąją (+5:06), o pirmoji komanda – Inga Kazlauskaitė, Indrė Valaitė, Sandra Paužaitė – penktąją vietą (+5:08).

Vyrų elito grupėje po atkaklios kovos nugalėjo Estijos komanda – Sander Vaher, Lauri Sild, Kenny Kivikas (2 val. 16 min. 16 sek.), aplenkusi Latvijos – Artūrs Paulinš, Martinš Sirmais, Rūdolfs Zernis (+0:19) ir Baltarusijos – Siarhei Salodkin, Aleksei Alekseyonok, Andrey Salin (+3:41) – komandas.

Kartu su suaugusiais varžėsi ir įvairių amžiaus grupių jaunieji orientacininkai.

Ilgoje trasoje vaikinų jaunimo (iki 20 m.) grupėje nugalėjo Martynas Germanavičius. Aštuoniolikmečių vaikinų grupėje Rokas Lipnickas užėmė trečiąją vietą, o merginų grupėje nugalėjo Deimantė Motiejūnaitė. Šešiolikmečių merginų grupėje Judita Traubaitė iškovojo sidabro medalį. Jauniausių keturiolikmečių vaikinų grupėje nugalėjo Augusts Velde, o merginų grupėje Natalija Gedgaudaitė užėmė antrąją vietą.

Sekmadienį estafečių varžybose merginų jaunimo komanda – Deimantė Motiejūnaitė, Akvilė Bartkevičiūtė ir Miglė Sušinskaitė – užėmė trečiąją vietą. Šešiolikmečių grupėje Lietuvos merginų komanda – Judita Traubaitė, Ugnė Liegutė, Natalija Gedgaudaitė – užėmė pirmąją, o vaikinų – Dovydas Kaušakys, Rokas Barauskas, Darius Mitrikas – antrąją vietą.