Europos orientavimosi sporto čempionatą lietuviai pradėjo užimdami 11-ą vietą

Čekijoje prasidėjo 10 dienų truksiantis Europos orientavimosi sporto čempionatas.

Pirmąją čempionato dieną vyko sprinto estafečių varžybos.

Nestipriausios sudėties Lietuvos komanda jau pirmajame etape atsiliko nuo pirmaujančių komandų ir nesugebėjo pakovoti dėl aukštų vietų. Lietuvos ketvertas – Teklė Emilija Gvildytė, Jonas Vytautas Gvildys, Algirdas Bartkevičius ir Kristina Rybakovaitė – užėmė 11 vietą, nugalėtojams pralaimėję 6 min. 54 sek.

Nugalėjo Rusijos komanda – Natalia Vinogradova, Gleb Tikhonov, Andrey Khramov ir Galina Vinogradova – trasoje sugaišę 1 val. 3 min. 1 sek. Sidabro medalius iškovojo praeitų metų Pasaulio čempionai Danijos sportininkai – Cecilie Klysner, Tue Lassen, Soren Bobach ir Maja Alm, finiše pralaimėję 14 sek. Bronzos medalius laimėjo Šveicarijos orientacininkai – Judith Wyder, Andreas Kyburz, Martin Hubmann ir Rahel Friederich, atsilikę 27 sek.

Pirmą kartą Europos čempionate vykusiose sprinto estafečių varžybose startavo 18 komandų.

Sekmadienį čempionate vyks sprinto varžybos.