Jonas Maišelis Pasaulio orientavimosi sporto taurės etape užėmė 6 vietą

Prancūzijoje prasidėjusiame pirmajame šio sezono orientavimosi sporto kalnų dviračiais Pasaulio taurės etape sekmadienį vyko vidutinės trasos varžybos.

Vyrų grupėje Jonas Maišelis iškovojo aukštą 6-ą vietą ir buvo pagerbtas ant nugalėtojų pakylos.

Jonas 1 min. 57 sek. atsiliko nuo nugalėjusio ruso Anton Foliforov, kuris trasą įveikė per 55 min. 56 sek. Antroji vieta atiteko estui Lauri Malsroos (+1:00), o trečioji – austrui Andreas Waldmann (+1:07).

Šarūnas Dmukauskas užėmė 13-ą (+4:21), Regimantas Kavaliauskas – 38-ą (+10:20), Nojus Kalvaitis – 44-ą (+13:31), o Petras Andrašiūnas – 45-ą vietą (+14:11). Tautvydas Žilinskas trasos nebaigė.

Jonas Maišelis: „Skirtingai nei vakar, šiandien trasa buvo palanki lietuviams. Ryškūs keliukai, sankryžos, kalnai vietomis statoki, bet lietuviams įveikiami. Trasą įveikiau puikiai, be didesnių klaidų. Gal tik vieną variantą pasirinkau netinkamą, taip pat buvo smulkių klaidelių, kai pravažiavau reikiamus posūkius. Trasos pabaigoje buvo sunkesnių įkalnių, kur praradau laiko ir atidaviau aukštesnes vietas varžovams. Prieš išvykdamas į Pasaulio taurės etapą sirgau ir dar jaučiu ligos padarinius – nesu pačios geriausios fizinės formos.“

Vyrų grupėje startavo 62 dalyviai, turėję įveikti 14,6 km su 26 kontrolinių punktų trasą.

Moterų grupėje Ramunė Arlauskienė užėmė 13-ą vietą. Pergalę pasidalino britė Emily Benham ir prancūzė Gaelle Barlet, trasą įveikusios per 54 min. 49 sek. Ramunė nuo nugalėtojų atsiliko 5 min. 29 sek. Trečioji vieta atiteko čekei Martinai Tichovskai (+0:43).

Algirda Zaliauskaitė finišavo 26-oje (+10:44), o Asta Šimkonienė – 31-oje vietoje (+14:26).

Moterų grupėje startavo 38 dalyvės, turėjusios įveikti 11,3 km su 23 kontroliniais punktais trasą.

Rytoj Pasaulio taurės etapas baigsis estafečių varžybomis.