Orientavimosi sporto mėgėjai užplūdo Lietuvos miestų parkus ir senamiesčius

Jei pavasariškai šiltą trečiadienio pavakarę leidote savo miesto parke ar senamiesčio kavinėje, greičiausiai sutikote ne vieną būrį žmonių, įsikniaubusių į žemėlapį ir bandančių surasti paslėptus kontrolinius punktus. Daugiau kaip 2000 aktyvaus laisvalaikio mėgėjų visoje Lietuvoje išdrįso išbandyti orientavimosi sportą ir įveikti pirmąją savo trasą.

Orientavimosi sportas – tai smagi pramoga gamtoje, tinkanti tiek jaunai šeimai, tiek sveikai judėti mėgstantiems senjorams. Atšilus orams daugelis ieško aktyvių pramogų gamtoje, todėl Lietuvos orientavimosi sporto federacijai kilo idėja organizuoti „Orientavimosi sporto dieną“ ir pakviesti kuo daugiau žmonių susipažinti su šia sporto šaka iš arčiau.

„Mūsų renginiuose dalyviai trasas gali pasirinkti pagal savo amžių, fizinį pajėgumą ar net nuotaiką. Pasirinktą maršrutą galima įveikti vienam, kartu su šeima ar draugų kompanija.

Ir svarbiausia – dažnai šiame sporte laimi ne greičiausias, o gudriausias, kuris be klaidų suranda visus kontrolinius punktus, todėl orientavimosi sportas neretai yra lyginamas su šachmatais“ – orientavimosi sporto subtilybes vardino federacijos prezidentas Donatas Kazlauskas.

„Orientavimosi sporto dienos“ renginiai vyko net 9 Lietuvos miestuose. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Telšių bei Prienų gyventojai ne tik išbandė savo jėgas orientavimosi trasoje, bet ir prisidėjo prie pasaulio Gineso rekordo siekimo, nes būtent šią dieną visame pasaulyje buvo fiksuojamas didžiausias žmonių, vienu metu įveikiančių orientavimosi trasą, skaičius. Ar pasiektas rekordas paaiškės po kelių dienų, kai bus surinkti duomenys iš daugiau nei 70 pasaulio šalių ir 2000 renginių organizatorių.

Labai džiaugiamės, kad mūsų iniciatyvą palaikė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir programa „Išjudink save“. Mūsų partnerių dėka visuose miestuose „Orientavimosi sporto diena“ sulaukė didžiulio žmonių susidomėjimo, o dalyvių skaičius viršijo lūkesčius, kai kuriuose miestuose net pritrūkome žemėlapių visiems norintiems. Todėl planuojame šį renginį organizuoti ir kitais metais“ – džiaugėsi Lietuvos orientavimosi sporto federacijos generalinis sekretorius Rimantas Serva. Nesuspėjusieji sudalyvauti „Orientavimosi sporto dienoje“ gali šią sporto šaką išbandyti masiniuose orientavimosi sporto renginiuose, kurie vyksta 8 Lietuvos miestuose kiekvieną antradienį, trečiadienį arba ketvirtadienį. Daugiau informacijos apie šiuos renginius rasite čia.