Latvijoje paaiškėjo Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionai

Savaitgalį Alūksnėje (Latvija) stipriausi orientacininkai varžėsi Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate.

Dėl nepalankių oro sąlygų kelis kartus šį sezoną neįvykęs čempionatas buvo perkeltas į kaimyninę šalį ir vyko kartu su Latvijos čempionatu.

Šeštadienį sportininkai varžėsi dėl čempiono vardų sprinto trasoje.

Moterų elito grupėje greičiausiai 3,4 kilometro trasą su 15 kontrolinių punktų įveikė Ramunė Arlauskienė (21:53), atstovaujanti Ignalinos Būdakalnio klubui. Antrąją vietą užėmė Gabrielė Andrašiūnienė (+0:26) iš Šiaulių Sako klubo, o trečiąją – Vilniaus Fortūnos klubo narė Judita Traubaitė (+2:42).

Vyrų elito grupėje greičiausiai 4 kilometrų trasą su 17 kontrolinių punktų įveikė Regimantas Kavaliauskas (19:23), atstovaujantis Telšių klubui. Antrąją vietą užėmė taip pat telšiškis Vitalijus Petrulis (+1:24), o trečiąją – Vilniaus Perkūno klubo atstovas Nerijus Šulčys (+1:30).

Antrąją čempionato dieną buvo varžomasi vidutinėje trasoje.

Moterų elito grupėje dalyvės turėjo įveikti 7,4 kilometro su 15 kontrolinių punktų trasą.

Lietuvos čempione tapo Gabrielė Andrašiūnienė (Sakas, Šiauliai), trasoje užtrukusi 48 min. 6 sek. Sidabro medalį iškovojo Ramunė Arlauskienė (Būdakalnis, Ignalina), atsilikusi 4 min. 3 sek. Trečiąją vietą užėmė Judita Traubaitė (Fortūna, Vilnius), pralaimėjusi  8 min. 27 sek.

Vyrų elito grupėje dalyviai turėjo įveikti 9,6 kilometro su 23 kontroliniais punktais trasą.

Lietuvos čempionu tapo Nerijus Šulčys (Perkūnas, Vilnius), trasoje užtrukęs 52 min. 45 sek. Sidabro medalį iškovojo Vilius Aleliūnas iš Šiaulių Igtisos klubo (+0:20), o bronzos – telšiškis Regimantas Kavaliauskas (+0:39).

Kitą savaitę stipriausi Lietuvos orientacininkai išvyksta į Austriją, kur Obertilliach miestelio apylinkėse prasidės Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas.