T. E. Gvildytė sulaukusi vardinio kvietimo Tolimuosiuose Rytuose užėmė 4-tą vietą

Kinijoje startavo tarptautinės daugiadienės varžybos, dar kitaip organizatorių vadinamos Guandongo orientavimosi sporto čempionatu po istorines vietoves. Čia dalyvauja ir viena Lietuvos atstovė Teklė Emilija Gvildytė. Sulaukusi vardinio kvietimo iš Tolimųjų Rytų kartu su nemažai pasaulinio elito, lietuvė startus pradėjo sėkmingai. Trečiadienį sprinto distancijoje, kuri driekėsi per Yanzhou salą, orientacininkė užėmė 4-tą vietą.

Lietuvė trasą įveikė per 20 min. 22 sek. Sudėtingoje sprinto distancijoje greičiausia tarp moterų buvo čekė Teerza Janosikova, kuri trasą įveikė per 19 min. 53 sek.

„Sprintas buvo gana sudėtingas. Dalis trasos vedė per bananų plantacijas, dalis tarp siaurų gatvelių, kitur reikėjo labai atidžiai skaityti žemėlapį. Daugelis dėl to didelio greičio pasimesdavo. Aš tame labirinte padariau 30 sekundžių klaidą, kai prabėgau reikiamą sankryžą“, – įspūdžiais dalinosi viena greičiausių Lietuvos orientacininkių.

Tiesa, lietuvė dar šį rudenį dalyvavo daugiadienėse Park World Tour varžybose, kurių formatas iš esmės buvo kiek panašus: tiek kultūros, tiek varžybų organizacijos atžvilgiu, kadangi vyko šalies sostinėje. Tačiau pašnekovė pastebėjo, kad pati vietovė Pietų Kinijoje kardinaliai skiriasi nuo Pekine vykusio pasaulinio parkų turo.

Čia daugiau gamtos, daugiau visokių augalų medžių, gėlių, vandens telkinių“, – vardino Teklė, pridūrusi, kad tai paįvairina ir patį orientavimąsi.

Tarp vyrų greičiausiai trasą įveikė belgas Yannickas Michielsas. Jis užfiksavo 18 min. 11 sek. rezultatą.

Rytoj varžybos tęsis vidutine trasa, kur sportininkai kovos ir dėl reitingo taškų (WRE). Iš viso bus 4 etapai.