T. Kuzminskis kurčiųjų olimpinėse žaidynėse iškovojo sidabro medalį

Tomas Kuzminskis iškovojo jau antrąjį medalį kurčiųjų olimpinėse žaidynėse Samsune / Nuotraukoje T. Kuzminskis su pirmuoju medaliu iš Samsuno

A. Četkausko nuotr.

Antrąjį medalį ir pirmąjį asmeninį XXIII-iose kurčiųjų olimpinėse žaidynėse iškovojo Lietuvos atstovas Tomas Kuzminskis. Samsune orientacininkų varžybos tęsėsi daugiausiai ištvermės reikalaujančioje ilgoje distancijoje.

Vyrams reikėjo įveikti 8,4 km distanciją su beveik puse kilometro vertikalaus sukilimo po ypač techniškai sudėtingą ir sunkiai prabėgamą Kabaduz mišką. 22 kontrolinius punktus Lietuvos prizininkas įveikė per 1 val. 26 min. 26 sek. ir atsiliko beveik 5 min. nuo absoliutaus nugalėtojo iš Rusijos Viktoro Dinges. Bronzos medalį tarp vyrų laimėjo Ukrainos orientacininkas Dmytro Plathotnik (1:28:23 val.). Kitas Lietuvos atstovas Mantas Volungevičius distancijos nebaigė.

Lietuvos moterys ilgos distancijos varžybose rezultatų lentelėje rikiavosi viena po kitos. Greičiausiai 7,1 km distanciją su 350 metrų vertikalaus sukilimo ir 20 kontrolinių punktų įveikė Gedvilė Diržiūtė, užfiksavusi 2 val. 27 sek. rezultatą ji buvo šešta. Septintoji buvo Adrija Atgalainė (2:01:39 val.) , o aštunta – Sandra Lukošienė (2:17:39 val.).

Olimpine čempione tapo ukrainietė Iana Melnyk, kuri distanciją įveikė per 1 val. 31 min. 43 sek.4 min. 4 sek. Sidabro medalį laimėjo Rusijos sportininkė Antonina Naidionova (45:31 min.), o bronzos – jos tautietė Marina Rosink (47:04 min.).

Paskutinis orientavimosi sporto atstovų startas šiose žaidynėse bus poryt dinamiškoje estafetės rungtyje.