Pasaulio orientavimosi sporto takais čempionate Robertas Stankevič – 14-as

Šeštadienį baigėsi beveik savaitę Lietuvoje vykęs pasaulio orientavimosi sporto takais čempionatas.

Paskutiniąją varžybų dieną Aukštadvaryje buvo išdalinti PreO rungties apdovanojimai.

Geriausiai iš lietuvių pasirodė Robertas Stankevič, Open grupėje užėmęs 14 vietą. Susumavus dvejų PreO rungties dienų rezultatus, lietuvis surinko 42 taškus (67,5 sek.). Nugalėjo norvegas Lars Jakob Waaleris, surinkęs 45 taškus (48 sek.). Antroje vietoje liko tiek pat taškų surinkusi suomė Pinja Makinen (55,5 sek.), o trečioje – dar vienas norvegas Geir Myhr Oienas, nuo čempiono atsilikęs vienu tašku (46 sek.).

Pirmoji PreO rungties diena ketvirtadienį vyko Rumšiškėse.

Robertas Stankevič: „Antrąją PreO rungties dieną sekėsi geriau negu pirmojoje. Bendroje rikiuotėje pakilau į 14 vietą (red. – po pirmos dienos rikiavosi 35 vietoje). Rezultatu džiaugiuosi, nes po pirmos dienos prasto pasirodymo aukštesnės vietos ir nesitikėjau. Šiandien labiau patiko ir trasa, ir žemėlapis. Trasoje padariau tik dvi klaidas. Abi klaidos padarytos vietose, kur punktai stovėjo ant kalno nosies ar lomos. Tai, galima sakyti, mano silpnosios vietos.

Pernai pasaulio čempionate irgi likau 14-as šioje rungtyje. Žinoma norisi aukštesnio rezultato – patekti į pirmąjį dešimtuką ar šešetuką. Sportinis pyktis lieka. Kitąmet laukia Europos ir pasaulio čempionatai, kuriose noriu pasirodyti kiek įmanoma geriau.“

Evaldas Liekmanis open grupėje užėmė 53-ą (33 tšk. + 155 sek.), o Gintaras Mikolavičius – 62 vietą (27 tšk. + 129,5 sek.).

Open (sveikųjų sportininkų) grupėje startavo 66 dalyviai.

Paralympic grupėje, kur varžosi negalią turintys sportininkai, iš lietuvių aukščiausią vietą užėmė Laima Lažinskienė, finišavusi 18-a (32 tšk. + 284 sek.). Nugalėjo švedas Ola Janssonas (42 tšk. + 59,5 sek.), aplenkęs tokį patį taškų kiekį surinkusį ukrainietį Vladyslavą Vovką (251 sek.). Bronzos apdovanojimas atiteko čekei Janai Kostovai, surikusiai 41 tašką (87 sek.).

Tadeuš Šimkovic Paralympic grupėje užėmė 20-ą (31 tšk. + 192 sek.), o Borisas Gavrilovas – 28 vietą (27 tšk. + 182,5 sek.).

Paralympic grupėje varžėsi 39 orientacininkai.

Orientavimosi sportas takais – viena iš 4 orientavimosi sporto disciplinų (kitos – bėgte, dviračiais ir slidėmis), kurioje nugalėtoją lemia ne fizinis sportininko pasirengimas, o gebėjimas tiksliai skaityti žemėlapį ir priimti greitus sprendimus, todėl šioje disciplinoje kaip lygūs su lygiais gali varžytis tiek moterys su vyrais, tiek neįgalieji sportininkai.

PreO rungties nugalėtojai nustatomi susumavus dviejų varžybų dienų rezultatus. Šioje rungtyje nugalėtoją lemia, teisingai išspręstų užduočių skaičius (užduotis – atsakyti, kuris iš vietovėje įrengtų kontrolinių punktų atitinką pažymėtą žemėlapyje). Kiekvieną PreO rungties dieną sportininkai atlieka ir po vieną užduotį laikui, kai užduoties atlikimo trukmė lemia užimtą vietą surinkus vienodą skaičių teisingų atsakymų.

Rugpjūčio pabaigoje Vilniuje vyks Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas.