Pasaulio orientavimosi sporto takais čempionate paaiškėjo estafečių nugalėtojai

Lietuvoje vykstančiame pasaulio orientavimosi sporto takais čempionate penktadienio vakarą paaiškėjo nugalėtojai estafečių rungtyje.

Sportininkų su negalia, Paralympic grupėje nugalėjo Ukrainos komanda – Iryna Kulykova, Yehor Surkov ir Vladyslav Vovk, 2 min. 36 sek. aplenkusi čekus – Miroslavą Špidleną, Pavelą Dudiką ir Janą Kostovą. Trečioji vieta atiteko Norvegijos komandai – Sveinui Jakobsenui, Egilui Sonsterudbratenui ir Arne Askui (+2:39).

Lietuvos komanda – Borisas Gavrilovas, Laima Lažinskienė ir Tadeušas Šimkovičius – užėmė 8 vietą (+4:32).

Paralympic grupėje startavo 11 komandų.

Open grupėje čempionais tapo Slovėnijos orientacininkai – Emil Kacin, Mateja Keresteš ir Krešo Keresteš. Sidabro medaliai atiteko norvegams – Geir Myhr Oien, Sigurd Daehli ir Lars Jakob Waaler, atsilikę 42 sek. Trečioje vietoje liko Čekijos komanda – Miroslavas Slovakas, Liboras Frostas ir Pavelas Kurfurstas (+1:15).

Lietuvos komanda – Evaldas Liekmanis, Gintaras Mikolavičius ir Robertas Stankevič – liko 15 vietoje (+5:05).

Open grupėje, kurioje varžosi sveikieji sportininkai, startavo 20 komandų.

Čempionatas baigsis šeštadienį Aukštadvaryje, kur paaiškės PreO rungties nugalėtojai. Pirmoji PreO varžybų dalis ketvirtadienį vyko Rumšiškėse esančiame Liaudies buities muziejuje. Čempionai bus nustatyti sudėjus dviejų dienų rezultatus.