Pasaulio jaunimo čempionate – Skandinaviškų iššūkių kupina ilga trasa

19961608_1467708113283573_7987617623326972236_n

Organizatorių nuotr.

Penktadienį pasaulio jaunimo orientavimosi sporto čempionate Suomijoje vyko ilgos trasos varžybos.  Keliasdešimt kilometrų nuo Tamperės miesto esančiuose miškuose nusidriekusi trasa orientacininkams pateikė tikrą ištvermės reikalaujantį iššūkį: akmenuotas gruntas, techniška vietove. Lietuvos rinktinės lydere ir toliau išlieka Kastė Rutkauskaitė, kuri užėmė 52-ą vietą tarp 141-os bėgikės. Aukščiausios prabos medalius ir toliau laimėjo tie patys orientacininkai, kaip ir ankstesnėse čempionato rungtyse: suomis Olli Ojanaho ir šveicarė Simona Aebersold.

7,6 km distanciją Lietuvos atstovė įveikė per 1 val. 15 min. 38 sek. Kita Lietuvos atstovė Akvilė Bartkevičiūtė buvo 99-ta (1:29:20 val.), Miglė Sušinskaitė – 106-ta (1:31:16 val.), o Ugnė Gineikaitė užėmė 126-ą vietą (1:39:28 val.).

Jau trečią aukščiausios prabos medalį šiose pirmenybėse laimėjo Šveicarijos orientacininkė S. Aebersold (56:03 val.). Čempionė trasą įveikė užtikrintai, o artimiausia varžovė buvo su daugiau nei 3 min. prastesniu rezultatu – suomė Veera Klemettinen trasą įveikė per 59 min. 17 sek. Trečia buvo taip pat šveicarė Sofie Bachmann (1:02:52 val.).

Tarp Lietuvos vaikinų geriausiai pasirodė Rokas Lipnickas. Orientacininkas užėmė 90-ą vietą rezultatu 1 val. 28 min. 46 sek. Simonas Tamošaitis rezultatu 1 val. 32 min. 34 sek. rikiavosi 109-oje vietoje. Kęstutis Nenartavičius rikiavosi 114-oje pozicijoje (1:33:39 val.), o Dominykas Dulius – 126-oje tarp 163 sėkmingai distanciją įveikusių bėgikų.

Suomis Olli Ojanaho ir toliau žeriasi čempionato apdovanojimus. Ilgą trasą jis įveikė per 1 val. 5 min. 11 sek. ir užtikrintu laimėjimo savo apdovanojimų sąrašą papildė dar vienu aukso medaliu. Antrą ir trečią laimėjo švedai Simonas Imark (1:05:54 val.) ir Simonas Hector (1:06:07 val.).

Šeštadienį pasaulio jaunimo pirmenybės baigsis estafetės rungtimi.