A. Zaliauskaitė: „Tikrai galėjau būti geriausiųjų šešetuke“

A. Zaliauskaitė sprinto distancijoje - visiems dalyviams reikėjo kirsti upelį pirmoje trasos dalyje

Rainer Burmann nuotr.

Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurės etapas Austrijoje tęsiasi sprinto varžybomis, kur Algirda Zaliauskaitė buvo visai netoli nuo vietos apdovanojimų ceremonijoje – galutinėje rikiuotėje švieslentėje jos rezultatas buvo 8-as. „Žinau, kad tikrai galėjau būti geriausiųjų šešetuke, jei ne viena klaida“, – po varžybų pasakojo A. Zaliauskaitė.

Austrijos Cvetlio miestelyje besidriekusią 8,5 km distanciją su 170 m vertikalaus sukilimo ir 19 kontrolinių punktų geriausiai tarp Lietuvos atstovų pasirodžiusi sportininkė įveikė per 28 min. 17 sek. Pirmoji distancijos dalis driekėsi po itin raižytą miško dalį. „Miško dalyje sprinte nebuvo labai sudėtinga, reikėjo tik minti“, – varžybų eigą vertino A. Zaliauskaitė. Tarp moterų šioje trasos dalyje ji rikiavosi geriausiųjų ketvertuke ir nuo lyderės buvo atsilikusi vos 11 sek.

Organizatoriai sportininkams paruošė itin dinamišką trasą – po miško atkarpos ir raižytų kalnų orientacininkai privalėjo susikoncentruoti maksimaliai norėdami tiksliai susiorientuoti Cvetlio miestelyje tarp namų. „Ten reikėjo laiku prilėtinti ir pasirinkti teisingą pravažiavimą – buvo daug tvorų, tad galima lengvai suklysti“, – apie  techniškai sudėtingą orientavimąsi pasakojo A. Zaliauskaitė, kur ir pati neišvengė klaidos.

Kita Lietuvos atstovė Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė užėmė 22-ą vietą rezultatu 30 min. 33 sek. tarp 34 sėkmingai trasą įveikusių moterų. Net 8 moterų rezultatai nebuvo įskaityti, tarp kurių sąraše yra ir itin gerą rezultatą rodžiusi Gabrielė Andrašiūnienė – trasos metu važiavo dviračiu per organizatorių uždraustą zoną, todėl buvo diskvalifikuota.

Sprinto nugalėtoja buvo britė Emily Benham, vakar vidutinės trasos distancijoje užėmusi antrą vietą, kuri distanciją įveikė per 25 min. 54 sek. Iškart po jos rikiavosi čekė Martina Tichovska, nuo lyderės atsilikusi 19 sek. Trečia buvo suomė Antonia Haga (26:23 min.).

Vyrams reikėjo įveikti 9,3 km distanciją su 190 m vertikalaus sukilimo ir 22 kontroliniais punktais. Geriausiai tarp sėkmingai finišavusių Lietuvos vyrų sekėsi Petrui Andrašiūnui, kuris distanciją įveikęs per 27 min. 27 sek. užėmė 31-ą vietą. Kitas Lietuvos atstovas Donatas Mickus su 29 min. 24 sek. rezultatu užėmė 45-ą vietą, Julius Juodišius – 51-ą (30:12 min.) tarp 60 sėkmingai finišavusių sportininkų. Net 9 atletai buvo diskvalifikuoti dėl įvairių priežasčių, tarp jų – Regimantas Kavaliauskas ir Jonas Maišelis, kurie neatsižymėję praleido savo kontrolinį punktą.

Tarp vyrų pasaulio taurės sprinto distancijos nugalėtoju tapo vakar trečią vietą iškovojęs čekas Krystofas Bogaras. Nugalėtojas trasą įveikė per 22 min. 59 sek. Nuo jo beveik minute atsilikęs antrą vietą laimėjo lyderio komandos narys Vojtechas Ludvikas. Trečiasis pagal rezultatus rikiavosi šveicaras Simonas Braendlis (24:36 min.).

Iš viso taurės varžybose dalyvauja 112 sportininkų iš 19 šalių. Pirmadienį – pasaulio taurės finišo tiesioji, kuri pasibaigs daug ištvermės reikalaujančiomis ilgos distancijos varžybomis. Austrams pasaulio taurės etapo organizavimo iššūkis – tik prologas prieš kitais metais šioje šalyje vyksiantį pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatą. Kitas pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais etapas vyks liepos pabaigoje Prancūzijos Orleano miesto apylinkėse kartu su Europos čempionatu.