Pasaulio veteranų čempionate H. Ulevičius pakartojo istoriją prieš 12 metų – iškovojo bronzos medalį

J. Ulevičienės nuotr.

Lietuvos delegacija N. Zelandijoje

Pasaulio veteranų orientavimosi sporto čempionatas Naujojoje Zelandijoje Lietuvos atstovams baigėsi sėkmingai – bronzos prabos medalį iš ilgos distancijos varžybų parsiveža Henrikas Ulevičius.

Lietuvis 5,9 km distanciją su 17 kontroliniais punktais įveikė per 54 min. 45 sek. ir buvo per plauką iki pasaulio vicečempiono titulo – sidabro laimėtojui švedui Ulf Radleriui nusileido vos 1 sek. Aukso medalį lietuvio grupėje solidžiu atotrūkiu nuo artimiausio varžovo iškovojo suomis Markku Pietikäine.

Bronzos medalio laimėtojas kvalifikacijos varžybose rikiavosi šeštoje pozicijoje, tačiau finalinis etapas lietuviui susiklostė palankiai. „Nors ruošiausi šiam čempionatui labai rimtai, kiek tik pavyko pavasario metu, tačiau prizinė vieta man pačiam buvo gana didelis siurprizas“, – įspūdžiais po sėkmingo starto dalinosi H. Ulevičius. Tiesa, ant kairiojo podiumo laiptelio lietuvis lipo ne pirmą kartą – prieš 12 metų Kanadoje taip pat laimėjo bronzos medalį.

„Man irgi finale nepavyko išvengti klaidų, manau kaip ir mano priešininkams, tačiau jos buvo ne tokios didelės kaip norvegų, kurie atsižymėjo ne savo punkte ir buvo diskvalifikuoti“, – apie ne visai nuspėjamą varžybų eigą pasakojo bronzos laimėtojas. „Varžybų vietovė lietuviams nebuvo didelis netikėtumas, tačiau joje esančių detalių įvairus skaičius ir tankis, reljefo dalinė generalizacija, ribotas matomumas esant geram prabėgamumui, neleido vystyti didelio greičio ir kartu lėmė didesnes ar mažesnes klaidas“, – pasakojo Lietuvos delegacijos atstovas.

Tarp moterų pasaulio veteranų čempionate kortos ieškant punktų geriausiai sukrito Jūratei Ulevičienei. Ilgos trasos kvalifikacijoje lietuvė rikiavosi penktoje pozicijoje, o po savo finalinio starto moterų iki 65-erių metų grupės švieslentėje užėmė 8-ą poziciją. 4,2 km su 14 kontroliniais punktais lietuvė įveikė per 50 min. 31 sek. ir grupės nugalėtojai rusei Irinai Stepanovai nusileido 7 min. 24 sek.

Vyrų iki 55 metų grupėje Julius Ptašekas ilgos trasos varžybose užėmė 17-ą vietą. Orientacininkas 7,1 km distanciją su 22 kontroliniais punktais įveikė per 1 val. 5 min. 32 sek. Toje pačioje amžiaus grupėje dalyvavęs Donatas Kazlauskas užėmė 43-ią vietą, distanciją įveikęs per 1 val. 14 min. 9 sek.

Tarp šešiasdešimtmečių moterų Vitalija Ptašekienė užėmė 15-ą vietą. 4,5 km distanciją su 15 kontrolinių punktų lietuvė įveikė per 1 val.  52 sek. Toje pačioje amžiaus grupėje Laimutė Keinienė užėmė 55-ą vietą, distanciją įveikusi per 1 val. 48 min. 52 sek.

„Organizatoriai padarė ką ir žadėjo – trasos tikrai techniškos, vietovėje labai sudėtinga orientuotis. Vyrauja įvairių formų kopos: kalvos su smulkiomis detalėmis. Matomumas gana prastas, nes daug žolės „krūmų“, kurie matomumą sumažina iki kelių metrų“, – apie čempionato vietovę atsiliepė J. Ulevičienė, pabrėžusi, kad varžybomis liko patenkinta visa delegacija. Didžiausias pasaulio veteranų žaidynių sporto renginys Naujojoje Zelandijoje, Oklendo mieste pritraukė per 1700 dalyvių iš 40 šalių.