Europos čempionate G. Andrašiūnienė – tarp 20 geriausiųjų

International Orienteering federation nuotr.

Suomijos pietinėje dalyje esančio Imatros miestelio apylinkėse vidutinės trasos varžybomis tęsėsi Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas. Vienintelei Lietuvos moterų atstovei Gabrielei Andrašiūnienei pavyko prasibrauti į geriausiųjų dvidešimtuką.

Lietuvė 8,3 km distanciją su 18 kontrolinių punktų ir per 260 m vertikalaus sukilimo įveikė per 52 min. 23 sek. ir atsiliko nuo lyderės švedės Tove Alexandersson 9 min. 11 sek. Čempionė parodė pirmą laiką į daugiau nei pusę kontrolinių punktų, o artimiausia varžovė neapgynė stipriausios titulo vidutinėje trasoje – rusė Mariya Kechkina atsiliko 1 min. 33 sek. Bronzos medalį iškovojo taip pat rusė Alena Trapeznikova (+2:08). Matomumas miške vietomis buvo labai prastas, tad geri technikos sugebėjimai buvo neatsiejami sėkmingam pasirodymui.

Vyrai varžėsi 9,3 km ilgio trasoje su 21 kontroliniais punktais ir beveik 300 m vertikalaus sukilimo. Geriausiai tarp Lietuvos vyrų sekėsi Nerijui Šulčiui – kirto finišo liniją užfiksavęs 44 min. 39 sek. rezultatą, buvo 33-ias. Iškart po jo 34-oje vietoje rikiuojasi Andrejus Gerasimovas (45:02), o Vitalijus Petrulis – 39-as (46:28) iš 56 startavusių dalyvių.

Norvegas Larsas Moholdtas savo šaliai iškovojo pirmąjį medalį šiame Europos čempionate ir apgynė praėjusių metų čempiono titulą. Sportininkas trasą įveikė per 37 min. 41 sek., nuo jo vos 3 sek. atsilikęs rusas Kirillas Veselovas buvo antras. Trečią vietą iškovojo bulgaras Stanimiras Belomazhevas (+00:13).

Tarp merginų jaunių iki 17 metų 5,6 km distanciją su 14 kontrolinių punktų ir per 150 m vertikalaus sukilimo Judita Traubaitė įveikė per 40 min. 36 sek. ir buvo 12-a, o Justė Umbrasaitė – 21-a (47:52). Aukso medalį vėl iškovojo rusė Veronika Kalinina (35:25), o vicečempionė suomė Siiri Saalo taip pat išlaikė savo poziciją ir šioje trasoje (35:56). Trečią vietą iškovojo švedė Elina Schagerstrom (37:33).

Tarp vaikinų jaunių pusę varžovų lenkia lietuviai. Kasparas Šulčys – buvo 18-as. Vaikinas vidutinę trasą įveikė per 45 min. 18 sek. ir atsiliko nuo čempionato šeimininkų atstovo suomio Vaino Kotro 4 min. 31 sek. Kitas lietuvis Adomas Repšys buvo 21-as (+11:10).

Pasaulio jaunimo iki 20 metų čempionate pirmi du buvo rusai – Vladislavas Kiselevas ir Aleksandras Pavlenko. Ignas Ambrazas užėmė 25-ą vietą, trasą įveikęs per 48 min. 22 sek., o Rokui Vaitkui nepavyko sėkmingai pasiekti finišo.

Tarp merginų iki 20 metų pasaulio čempione vietas ant podiumo dalinosi čempionato šeimininkų atstovės suomės Liisa Nenonen, Tuuli Suutari ir Veera Klemettinen. Nuo lyderės 12 min. 46 sek. atsilikusi Miglė Sušinskaitė užėmė 28-ą vietą, o Karolina Sakalauskaitė buvo 30-a (+15:43).

Kartu bęsitęsiančiame pasaulio veteranų orientavimosi sporto slidėmis čempionatas moterų iki 40-ies metų grupėje Dalia Siudikienė užėmė 8-ą vietą, o Aistė Traubienė – 10-ą. Inga Žvinytė moterų iki 35-erių metų grupėje užėmė 12-ą vietą.

Vyriausias Lietuvos veteranų delegacijos narys Vytautas Januškevičius vyrų iki 80-ties metų grupėje užėmė 9-ą vietą. Į geriausiųjų penkioliktuką Remigijus Masilionis įkopė vyrų iki 45-ies metų grupėje, Kęstutis Siudikas – 17-as, o Regimantas Januškevičius nepasiekė finišo su įskaitytu rezultatu.

Mindaugas Dinda vyrų iki 60-ies metų grupėje užėmė 17-ą vietą, o tarp 55-mečių Rimantas Cicėnas buvo 28-as, Andrejus Gumenikovas – 34-as. Tarp vyrų iki 65-ties metų Kęstutis Kviecinskas buvo 29-as, o Saulius Kavaliauskas – 30-as.