Pasaulio taurės etape Jonas Maišelis iškovojo 7 vietą

Kaune vykstančiame orientavimosi sporto kalnų dviračiais Pasaulio taurės finaliniame etape šiandien vyko vidutinės trasos varžybos.

Vyrų grupėje kaip ir vakar vykusiose ilgos trasos varžybose nugalėjo estas Lauri Malsroos, 15,4 kilometro su 37 punktais trasą įveikęs per 57 min. 54 sek. Antrąją vietą iškovojo prancūzas Baptiste Fuchs (+0:49), o trečiąją – suomis Pekka Niemi (+0:54).

Iš lietuvių vėl geriausiai pasirodė Jonas Maišelis, užėmęs 7 vietą (+2:51). Dalį trasos Jonas buvo priverstas įveikti lūžusiu dviračio rėmu. Į pirmąjį dešimtuką pateko dar vienas lietuvis – Šarūnas Dmukauskas trasoje užtruko 1 val. 1 min. 29 sek. ir užėmė 10 vietą.

Jonas Maišelis: „Trasos pradžią pradėjau atsargiai, bet klaidų nepavyko išvengti. Važiuojant į 20 punktą pastebėjau, kad lūžo dviračio rėmas. Tai mane kažkiek išblaškė, pradėjau daryti smulkesnes klaideles. Dviratis skleidė nemalonius garsus, bet didelės įtakos važiavimo greičiui neturėjo. Pačioje trasos pabaigoje dar padariau apie 20 sekundžių klaidą, kuri man, manau, kainavo 6-ą vietą.“

Regimantas Kavaliauskas finišavo prie pat pirmojo dešimtuko – 12 vietoje (+3:51). Audrius Platakis užėmė 37-ą (+11:47), o Donatas Mickus – 39 vietą (+11:59). Petras Andrašiūnas trasos nebaigė dėl pradurtos padangos.

Vyrų grupėje startavo 65 dalyviai.

Moterų grupėje nugalėjo suomė Marika Hara, trasą įveikusi per 55 min. 19 sek. Antrąją vietą užėmė sezono lyderė britė Emily Benham, atsilikusi 1 min. 37 sek. Trečiąją vietą iškovojo šveicarė Maja Rothweiler, pralaimėjusi 1 min. 58 sek.

Algirda Zaliauskaitė užėmė 14 vietą (+8:42), Asta Šimkonienė – 16-ą (+9:40), Karolina Mickevičiūtė Juodišienė – 19-ą (+10:22), Gabrielė Andrašiūnienė – 26-ą (+14:00), o Vaida Reinartaitė – 40 vietą (+30:04).

Moterų grupėje startavo 46 dalyvės, turėjusios įveikti 13,1 kilometro su 31 kontrolinių punktų trasą.