Lietuvos merginų komandai – Pasaulio čempionato bronzos medaliai

Portugalijoje baigėsi Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas.

Paskutiniąją čempionato dieną vykusiose estafečių varžybose Lietuvos merginų jaunimo komanda iškovojo bronzos apdovanojimus. Lietuvos komanda – Viktorija Michnovič, Patricija Babrauskaitė ir Eglė Rubaževičiūtė – trasą įveikė 1 val. 48 min. 11 sek. ir finiše tik 1 sekunde aplenkė 4 vietoje likusias prancūzes.

Nugalėjo Čekijos komanda – Vilma Kralova, Andrea Kamenikova ir Veronika Kubinova (99:02). Antrąją vietą užėmė rusės – Alena Fedoseeva, Alexandra Dimova ir Olga Mikhailova (+0:59).

Moterų elito grupėje lietuvės – Ramunė Arlauskienė, Gabrielė Andrašiūnienė ir Algirda Zaliauskaitė – užėmė 6 vietą (2 val. 7 min. 48 sek.). Nugalėjo Suomijos komanda – Ingrid Stengard, Antonia Haga ir Marika Hara, lietuves aplenkusi 8 min. 9 sek. Antrąją vietą užėmė Rusijos komanda – Ekaterina Kolomina, Olga Vinogradova-Shipilova ir Svetlana Poverina (+1:17), o trečiąją – Čekijos komanda – Renata Pauličkova, Marie Brezinova, Martina Tichovska (+2:01).

Vyrų elito grupėje Lietuvos komanda finišavo 5 vietoje, finišo tiesiojoje vos akimirką aplenkusi Austrijos komandą. Lietuvos komanda– Regimantas Kavaliauskas, Šarūną Dmukauskas ir Jonas Maišelis – trąsą įveikė per 2 val. 10 min. 40 sek. ir 4 min. 56 sek. atsiliko nuo čempione tapusios Čekijos komandos (Vojtech Stransky, Vojtech Ludvik, Krystof Bogar). Sidabro medalius iškovojo Rusijos trejetas – Valerij Gluhov, Ruslan Gritsan, Anton Foliforov (+1:51), o bronzos – Prancūzijos komanda – Yoann Garde, Baptiste Fuchs, Cedric Beill (+1:55).

Vaikinų jaunimo grupėje lietuviai užėmė 9 vietą. Aidas Žigilėjus, Martynas Jurgaitis ir Nojus Kalvaitis trasoje užtruko 1 val. 44 min. 36 sek. Nugalėjo Suomijos komanda – Sakari Puolakanaho, Petrus Hanhijarvi, Sauli Pietikainen (89:29). Antrąją vietą užėmė Čekijos komanda – Jan Hašek, Matyaš Ludvik, Martin Kanta (+0:28), o trečiąją – rusai – Yuri Balev, Alexander Kulgaiviy, Leonid Tsvetkov (+2:12).

Po maždaug dviejų mėnesių pertraukos stipriausi Pasaulio orientacininkai susirinks į Kauną, kur rugsėjo 29 d. – spalio 2 d. vyks finalinis orientavimosi sporto kalnų dviračiais Pasaulio taurės etapas.