Pasaulio čempionato sprinte Algirda Zaliauskaitė užėmė 12 vietą

Jonas Maišelis

Pirmadienį Portugalijos Cantanhede miestelyje prasidėjo Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas.

Pirmąją čempionato dieną vykusiose sprinto varžybose aukščiausią vietą užėmė Algirda Zaliauskaitė, 7,2 kilometro su 17 kontrolinių punktų trasą įveikusi per 19 min. 4 sek. ir užėmusi 12 vietą.

Nugalėjo britė Emily Benham, trasoje užtrukusi 17 min. 17 sek. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė suomės: sidabro medalis atiteko Marikai Hara (+0:02), o bronzos – Hennai Saarinen (+0:42).

Gabrielė Andrašiūnienė užėmė 28 (+3:09), o Ramunė Arlauskienė – 31 vietą (+3:17).

Moterų grupėje startavo 51 dalyvė.

Algirda Zaliauskaitė: „Pasirodymu esu patenkinta. Iš sprinto nesitikėjau aukštų rezultatų. Man sprintas – pati neparankiausia rungtis, nes nemoku labai greitai orientuotis. Šis sprintas buvo visiškai kitoks. Įprastai sprintai būna miestuose, parkuose, o čia didžioji trasos dalis buvo miške ir orientuotis nebuvo sudėtinga. Po ligos nesijaučiau itin gerai, kojos buvo „sunkios“, sunkiai myniau dviratį. Stengiausi važiuoti savo tempu, ramiai orientuotis ir paspausti kai kuriose vietose. Klaidų nedariau ir pavyko užimti 12 vietą.“

Vyrų elito grupėje nugalėjo rusas Anton Foliforov, greičiausiai įveikęs 9,7 kilometro trasą su 21 kontroliniu punktu (22:08). Antrąją vietą iškovojo italas Luca Dallavalle (+0:32), o trečiąją – prancūzas Cedric Beill (+0:37).

Jonas Maišelis užėmė 28-ą (+2:47), Šarūnas Dmukauskas – 29-ą (+2:49), Regimantas Kavaliauskas – 31-ą (+2:55), o Tautvydas Žilinskas – 50 vietą (+5:14).

Vyrų grupėje startavo 74 dalyviai.

Jonas Maišelis: „Nors buvo daug smėlio, karšta ir sunku fiziškai, trasa buvo kaip man skirta, kur nereikia per daug orientuotis, tik važiuoti. Bet padariau klaidų. Važiuodamas iš 14 kontrolinio punkto atsidūriau 16 punkte. Nelabai suvokiu, kodėl taip įvyko, nes tikrai susižiūrėjau kaip turiu važiuoti į 15 punktą. Bet kažkaip gavosi, kad atsidūriau 16 punkte. Vėliau paaiškėjo, kad ne man vienam taip atsitiko. Ši klaida kainavo 1 min. 40 sek. Ir priešpaskutiniame punkte „palikau“ dar 30 sek., nes nepastebėjau įvažiavimo į kiemą. Atėmus šias klaidas galėjau pretenduoti į antrą ar trečią vietą. Liūdna.“

Jaunimo merginų grupėje Patricija Babrauskaitė užėmė 12 vietą (+2:29), o Viktorija Michnovič buvo diskvalifikuota.

Nugalėjo čekė Veronika Kubinova (+14:12), aplenkusi rusę Olgą Michailovą (+0:26) ir prancūzę Constance Devillers (+0:44).

Merginų grupėje startavo 26 dalyvės, turėjusios įveikti 6,1 kilometro su 15 kontrolinių punktų trasą.

Jaunimo vaikinų grupėje Nojus Kalvaitis užėmė 8 (+1:06), o Aidas Žigilėjus – 22 vietą (+2:52).

Nugalėjo šveicaras Adrian Jaeggi (20:31), aplenkęs suomius Sauli Pietikainen (+0:02) ir Sakari Puolakanaho (+0:24).

Vaikinų grupėje startavo 48 dalyviai, turėję įveikti 8,1 kilometro su 17 kontrolinių punktų trasą.

Aidas Žigilėjus: „Į vieną kontrolinį punktą „pamečiau“ takelį. Pradėjau mėtytis, dėl didelio pulso nepavyko greitai susiorientuoti. Pralošiau į tą punktą 2 min. 40 sek., o finiše lyderiui – 2 min. 52 sek. Tad turėjau realią progą pakovoti dėl medalių.“

Europos jaunių čempionato sprinto varžybose Eglė Rubaževičiūtė finišavo 9 vietoje (17:23).

Nugalėjo prancūzė Mathilde Sipos (15:41), aplenkusi rusę Anastasią Cherednikovą (+0:38) ir prancūzę Lucie Rudkiewicz (+1:02).

Jaunių vaikinų grupėje Martynas Jurgaitis užėmė 18 vietą (16:22).

Nugalėjo čekas Jan Hašek (14:28), aplenkęs suomį Eerik Nurminen (+0:07) ir austrą Tobias Micko (+0:26).

Vaikinų grupėje startavo 40 dalyvių, turėjusių įveikti 6,1 kilometro su 16 kontrolinių punktų trasą.