Jonas Vytautas Gvildys Pasaulio taurės etape užėmė 21 vietą

Lenkijoje, Wroclawo mieste, prasidėjo pirmasis šio sezono Pasaulio orientavimosi sporto taurės etapas.

Pirmąją dieną vyko vidutinės trasos varžybos.

Vyrų grupėje nugalėjo norvegas Olav Lundanes, 6,5 km su 27 kontroliniais punktais trasą įveikęs per 35 min. 19 sek. Antrąją vietą užėmė kitas norvegas Carl Godager Kaas, atsilikęs 1 min. 9 sek., o trečiąją – švedas Albin Ridefelt (+1:14).

Jonas Vytautas Gvildys nuo nugalėtojo atsiliko 4 min. 11 sek. ir užėmė 21-ą vietą.

Kiti startavę lietuviai dar pernai atstovavo Lietuvos jaunimo rinktinę, o šie metai – jiems pirmieji varžantis su stipriausiais pasaulio orientacininkais. Martynas Tirlikas finišavo 58-as (+7:23), o Algirdas Bartkevičius – 73-as (+8:54).

Vyrų grupėje startavo 120 dalyvių.

Moterų grupėje pirmąsias dvi vietas užėmė Švedijos atstovės. Nugalėjo Helena Janson, 5,4 km su 23 kontroliniais punktais trasą įveikusi per 38 min. 31 sek. Antroji vieta atiteko Tovei Alexandersson, atsilikusiai vos 2 sekundėmis. Trečiąją vietą užėmė rusė Svetlana Mironova (+1:28).

Teklė Emilija Gvildytė užėmė 48-ą (+8:49), o Pasaulio taurės varžybose debiutavusi aštuoniolikmetė Kastė Rutkauskaitė – 77-ą vietą (+18:23).

Moterų grupėje startavo 90 dalyvių.

Sekmadienio rytą sportininkai varžysis sprinto kvalifikacinėse varžybose, o vakare vyks sprinto finalas.

Pasaulio taurės etapas baigsis pirmadienį sprinto estafečių varžybomis.