Kariai varžėsi Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionate

Antradienį Rambyno regioninio parko Šereitlaukio miške vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas.

Per 70 karių varžėsi 7,9 kilometrų su 9 kontroliniais punktais trasoje. Varžybose buvo naudojamas topografinis žemėlapis, itin apsunkinęs orientavimąsi daugeliui dalyvių.

Vyrų grupėje nugalėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kapitonas Donatas Stulgys, trasoje užtrukęs 53 min. 58 sek. Antrąją vietą užėmė KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės eilinis Donatas Mickus, atsilikęs 1 min. 45 sek. Trečioji vieta atiteko KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės jaunesniajam eiliniui Jonui Vytautui Gvildžiui, atsilikusiam 2 min. 56 sek.

Kpt. Donatas Stulgys: „Negaliu sakyti, kad trasoje sekėsi labai gerai. Šiandien visi trasoje darė klaidų, tačiau pats jų padariau mažiau už kitus ir pavyko nugalėti. Naudotas topografinis žemėlapis nėra toks detalus kaip sportiniai žemėlapiai, todėl orientuotis buvo tikrai sudėtinga. Tokiose situacijose reikia itin gerai jausti kryptį, atstumą. Karinius žemėlapius tenka naudoti kasdieninėje tarnyboje, esu prie jų pripratęs, todėl man buvo lengviau nei daugeliui kitų dalyvių.“

Moterų grupėje greičiausia buvo KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės jaunesnioji eilinė Teklė Emilija Gvildytė, trasą įveikusi per 1 val. 21 min. 9 sek. Antroji vieta atiteko KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės vyr. seržantei Renatai Paulauskienei, atsilikusiai 20 min. Trečiąją vietą užėmė KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės jaunesnioji eilinė Veronika Maišelytė, atsilikusi 1 val. 14 min. 31 sek.

Komandinėje įskaitoje, sudėjus geriausius 5-ių komandos narių rezultatus, nugalėjo KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės pirmoji kuopa, aplenkusi antroje vietoje likusią KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinę bei trečiąją vietą užėmusią KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinę.