Gabrielė Andrašiūnienė Europos čempionato vidutinėje trasoje užėmė 24 vietą

Antradienį Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionate vyko vidutinės trasos varžybos, kuriose dalyviai startavo bendru startu.

Vyrų grupėje iš lietuvių geriausiai pasirodė Nerijus Šulčys, užėmęs 28 vietą. Lietuvis 8 min. 12 sek. atsiliko nuo antrąjį aukso medalį čempionate iškovojusio norvego Lars Moholdt (45:50). Sidabro medalį laimėjo rusas Andrey Lamov (+0:22), o bronzos apdovanojimą – švedas Erik Rost (+0:23).

Vitalijus Petrulis užėmė 35 vietą (+10:45), Regimantas Kavaliauskas – 36 (+10:47), o Andrej Gerasimov – 39 vietą (+12:38).

Vyrų varžybose startavo 63 dalyviai, turėję įveikti 9,3 km su 34 kontroliniais punktais trasą.

Moterų grupėje Gabrielė Andrašiūnienė nuo čempione tapusios rusės Marija Kechkina (37:51) atsiliko 6 min. 3 sek. ir užėmė 24 vietą. Sidabro medalis atiteko švedei Tove Alexandersson (+0:45), o bronzos – rusei Tatjana Oborina (+1:47).

Kita šiose varžybose startavusi lietuvė Ramunė Arlauskienė užėmė 29 vietą (+8:24).

Moterų grupėje startavo 45 dalyvės, turėjusios įveikti 7,7 km su 27 kontroliniais punktais trasą.

Rezultatai.

Kartu su stipriausiais Europos čempionate varžosi jauniai, o jaunimo atstovai rungiasi Pasaulio čempionate.

Europos jaunių čempionato vidutinės trasos varžybose geriausiai pasirodė Judita Traubaitė, merginų grupėje užėmusi aukštą 11 vietą. Judita 2 min. 32 sek. nusileido čempionei rusei Aleksandra Rusakova (24:21). Antrąją ir trečiąją vietas užėmė suomės Sanni Oikkonen (+0:37) ir Siiri Saalo (+0:40).

Miglė Sušinskaitė užėmė 19 (+4:17), o Justė Umbrasaitė – 31 vietą (+9:26).

Jaunių merginų grupėje startavo 41 dalyvė, turėjusios įveikti 5,1 km su 21 kontroliniu punktu trasą.

Jaunių vaikinų grupėje Kasparas Šulčys nuo čempionu tapusio šveicaro Nicola Mueller (24:34) atsiliko 4min. 28 sek. ir užėmė 21 vietą. Sidabro medalis atiteko rusui Igor Linkevich (+0:16), o bronzos – suomiui Pyry Hyppola (+0:19).

Ignas Ambrazas finišavo 24 (+7:08), o Adomas Repšys – 26 vietoje (10:27).

Jaunių vaikinų grupėje startavo 41 dalyvis, turėję įveikti 5,8 km su 22 kontroliniais punktais trasą.

Rezultatai.

Jaunimo merginų grupėje nugalėjo suomė Tuuli Suutari (29:01), aplenkusi rusę Liubov Balandina (+0:35) ir švedę Klara Yngvesson (+0:41).

Lietuvės Vaiva Laurutytė užėmė 26 (+6:07), o Karolina Sakalauskaitė – 30 vietą (+14:40).

Jaunimo merginų grupėje startavo 36 dalyvės, turėjusios įveikti 6 km su 22 kontroliniais punktais trasą.

Jaunimo vaikinų grupėje visas prizines vietas užėmė Rusijos atstovai. Nugalėjo Sergey Gorlanov (30:15), aplenkęs Vladislav Kiselev (+1:35) ir Aleksandr Pavlenko (+2:31).

Jaunimo olimpinių žaidynių Lilehameryje dalyvis Rokas Vaitkus užėmė 30 vietą (+8:34), Daumantas Jurgis Petrovas – 34 (+11:40), Aidas Žigilėjus – 35 (+11:43), o Nojus Kalvaitis – 38 vietą (+14:19).

Jaunimo vaikinų grupėje startavo 46 dalyviai, turėję įveikti 6,8 km su 23 kontroliniais punktais trasą.

Rezultatai.

Rytoj čempionate numatyta poilsio diena. Penktadienį vyks ilgos trasos varžybos, o šeštadienį vyks paskutinė čempionato rungtis – estafetės.